Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice, nevyčerpatelný pramen inspirace

Z pohledu snad nejen fotografa jsou Velké Pavlovice tématem a motivem, který se nikdy neokouká. Je spousta prozatím ještě neobjevených míst, odkud je možné pořizovat nevšední snímky. Je řada míst, která je možné netradičně zvěčnit. 

Je však nutné ovládat určité umění, jež se na první pohled může jevit jako naprosto jednoduché a přirozené, umění "se dívat". Perfektní kompozice je prvním a nejpodstatnějším krokem k vyfotografování dokonalého snímku. Ano, je rozhodně nutné mít také kvalitní fotoaparát, objektiv, vědět na jaké hodnoty nastavit clonu, čas, citlivost, mít v počítači kvalitní program pro úpravu snímků.

Avšak naprosto nejdůležitější je to, co na obrázku je a jak to fotograf dokáže zachytit. Aby na obrázku nebyla jen "věc", ale především "atmosféra". No, a také nesmí být fotograf pohodlný. Za top fotografií se nesčetněkrát schovávají desítky nachozených kilometrů, nepočítaně hodin stráveného času a tolerance jakéhokoliv počasí. 

Za přiloženými snímky autora pana Oldřicha Otáhala se schovává velmi silný vítr, který v poslední době pročesává naši krajinu dnes a denně. Panu Otáhalovi děkujeme!

Velké Pavlovice * Větrné dny měsíce května 2021

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 13.5.2021