Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice mají TOP Komunitní knihovnu Jihomoravského kraje

V letošním roce poprvé vyhlásila Moravská zemská knihovna v Brně, pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje, soutěž o nejlepší Komunitní knihovnu Jihomoravského kraje. Nejdůležitějšími kritérii hodnocení se tak nestaly knihovnické standardy, ani prostorové podmínky, ale výhradně podíl knihoven na komunitním životě obce či města. Záleželo také na vedení města, zda svou knihovnu z pozice zřizovatele do soutěže přihlásí, tak jako to udělalo vedení města Velké Pavlovice.

Slavnostní setkání knihoven spojené s předáním ocenění pro vítězné knihovny proběhlo v Moravské zemské knihovně 20. listopadu 2018, pozvané knihovny byly informovány předem o tom, že získaly 1. místo ve své kategorii. Ocenění si tak odnesly Obecní knihovna Nemojany (Vyškovsko) v kategorii obcí od 501 do 1 000 obyvatel; Městská knihovna Jevišovice (Znojemsko) v kategorii obcí od 1 001 do 3 000 obyvatel; Městská knihovna Velké Pavlovice (Břeclavsko) v kategorii obcí od 3 001 do 5 000 obyvatel, Městská knihovna Mikulov (Břeclavsko) v kategorii obcí od 5 001 do 10 000 obyvatel a Městská knihovna Kyjov (Hodonínsko) v kategorii obcí nad 10 001 obyvatele. Ceny předával Ing. Tomáš Soukal, člen Rady Jihomoravského kraje pro kulturu a památkovou péči.

Odborná komise s předsedkyní Mgr. Monikou Kratochvílovou z MZK Brno však připravila na slavnostní úterní dopoledne ještě jedno ocenění: z 5 vítězných knihoven vybrala tu knihovnu, která ze všech přihlášených nejlépe plní zmiňovanou komunitní roli. TOP Komunitní knihovnou Jihomoravského kraje se stala za rok 2018 Městská knihovna Velké Pavlovice s knihovnicí Mgr. Danou Růžičkovou.

Věříme, že velkopavlovičtí čtenáři i návštěvníci akcí pořádaných knihovnou budou s oceněním knihovny souhlasit a že je zviditelnění našeho města na poli kultury v Jihomoravském kraji potěší.

FOTOGALERII z předávání cen v soutěži o nejlepší Komunitní knihovnu Jihomoravského kraje
* otevřete kliknutím ZDE 

Velké Pavlovice mají TOP Komunitní knihovnu Jihomoravského kraje

Text a foto: Petr Hasil, místostarosta města / 21.11.2018