Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice jsou uklizené. Děkujeme!

V sobotu 1. dubna se ve Velkých Pavlovicích, stejně jako ve spoustě dalších měst naší země, konala akce Ukliďme Česko. Již tradičně se účastní především členové nejrůznějších spolků a organizací, kteří se podělili nejen o úklid ve městě, ale především v jeho okolí. 

Parčíky a hřiště ve městě si vzali na starosti členové dnes již bývalého Klubu důchodců, kteří se do úklidu vrhli s důkladností jejich generaci vlastní. Ve svém středu měli i dvě seniorky, které již dosáhly dvaaosmdesáti let a na dotaz, proč ještě ve svém věku uklízejí, odpověděly „ještě jsme neumřely“.

Naskýtá se tedy otázka: Co mladí? Snad si z našich seniorů vezmou příklad.

Ostatní spolky si vzaly na starosti úklid kolem silnic, stezek a cyklostezek a mnozí si přidali i další úseky o kterých věděli, že je zde nějaký nepořádek. A že ho nebylo málo, je vidět na přiložených fotografiích.

Pevně věříme, že díky každoročnímu úklidu se nejen odpadky v přírodě nehromadí, ale uklizené okolí snad někoho také od odhazování odpadků odradí.

Všem, kteří se dobrovolně přidali a pomohli tak ke zkrášlení našeho okolí, patří poděkování.

Město Velké Pavlovice * Velký jarní úklid města Velké Pavlovice

Text: Věra Procingerová / Foto: Petr Hasil, Jana Vondrová, Oldřich Otáhal, Jan Havránek a Věra Procingerová / 3.4.2023