Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velké Pavlovice dotáhly v derby dvoubrankovou ztrátu

Napsali o nás * Břeclavský deník, 9.9.2013 - Po delší době nemělo fotbalové derby I.A třídy mezi Velkými Pavlovicemi a sousedními Bořeticemi vítěze. Zápas měli velmi dobře rozehraný hosté, kteří už v poločase 2:0 vedli. Domácí ale hned po změně stran proměnili penaltu a dostali se zpět do zápasu. Vyrovnání na konečných 2:2 zařídil před téměř pětistovkou diváků v 70. minutě Kotoun.

„Bod bychom samozřejmě po průběhu prvního poločasu brali, ale v tom druhém jsme si vyrovnání zasloužili a škoda, že jsme nedokonali obrat. Šance jsme na to měli. Remíza ale bude zasloužená. První poločas totiž Bořetice jasně dominovaly, nám vázl střed zálohy, nepokryli jsme ani křídla. Hosté nám dvakrát po identických situacích unikli a dali góly," hodnotil zápas asistent velkopavlovického trenéra Pavel Miklík.

Ačkoliv několik posledních derby patřilo vždy fotbalistům Velkých Pavlovic, letos se situace změnila. Zatímco Slavoj se hlavně kvůli děravé obraně trápí a má na svém kontě zatím jen tři body, obrozený tým Bořetic se pod trenérem Maléřem pomalu zvedá.

Už ve 4. minutě Celtic poprvé udeřil. Ukázal, v čem je jeho síla. Po rohu Velkých Pavlovic se hosté dostali do rychlého brejku, Gremmel s Vojtěškem si v běhu vyměnili míč a druhý jmenovaný s pomocí tyče otevřel skóre zápasu.

Rozkouskovaná hra plná faulů vyhovovala spíše Bořeticím, které měly nadále územní převahu. I když domácí trenér po půlhodině oživil útok příchodem Sladkého, za celý první poločas vyslali domácí jen jednu přímou střelu na Otáhalovu bránu. A s tím nešlo uspět.

Hráčům v zelenobílém se navíc ve 36. minutě povedl další únik. Vojtěšek vyslal do brejku přes půl hřiště Kachyňu, který se obtočil kolem obránce a obstřelil i Chromka. V řadách hostujících fanoušků pak mohlo být ještě veseleji, kdyby v poslední minutě prvního dějství Lorenc nepřeloboval s velkopavlovickým gólmanem i bránu.

Zbytečná penalta a tlak

„Zaslouženě jsme vedli a hráči si rázem mysleli, že se nemůže nic stát. Říkal jsem jim v poločase, aby hráli zodpovědně zezadu. Jenže jsme dvoubrankové vedení udrželi strašně krátce, přišla zbytečná penalta a dostali jsme se pod tlak. Znervózněli jsme a nakonec jsme mohli i prohrát," přiznal bořetický trenér Petr Maléř.

Jak naznačil, hned po změně stran chyboval Marek Otáhal a jeho kolega z obrany musel hasit situaci faulem v šestnáctce. Nařízenou penaltu pak s přehledem proměnil Měřínský a dal domácím opět chuť do hry. Jenže Slavoji viditelně chyběl vykartovaný kapitán Vašek, který dokáže balony přesně rozdělovat.

„Druhý poločas už byl z naší strany o něčem jiném. Pomohla nám brzká penalta, po které jsme byli lepším mužstvem. Jen vepředu nám opravdu chyběl zraněný Záblacký a zbytečně vykartovaný Vašek. Potýkáme se teď s marodkou a museli jsme vsadit na hráče z lavičky," postestkl si Miklík.

Bořetický gólman byl přesto dlouho bez práce. Až v 68. minutě u něj ještě stálo štěstí, když balon těsně před ním tečoval Šabata a trefil jej jen do nohou. O dvě minuty později už domácí slavili, když se po rohu z první opřel do balonu Kotoun a napnul síť za Otáhalem.

Najednou dostalo utkání nový náboj, remízu ani jeden tým evidentně nebral. Na straně domácích neuspěl po sólu přes půl hřiště Sladký. Mířil těsně vedle tyče. Na druhé straně vyškrábl Lorencovu technickou střelu ze šibenice brankář Chromek a stejný hráč Bořetic další točenou střelu nevtěsnal mezi tři tyče. Skóre tak zůstalo nezměněné a s remízou nebyla spokojená ani jedna strana.

„Bod je pro nás málo, zápas jsme měli parádně rozehraný. Měli jsme v první půli dát ještě třetí branku a pak už bychom zápas nepustili," dodal Maléř.

Slavoj Velké Pavlovice – Sokol Bořetice 2:2 (0:2)

Branky: 48. Měřínský (p.), 69. Kotoun – 4. Vojtěšek, 36. Kachyňa
ŽK: Nesvatba, Měřínský – Rozbořil, Otáhal M.
Střely na bránu: 5:10 (v půli 1:5)
Rohy: 8:4 (5:3)