Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velikonoční tvořeníčko s Honzou Melicharem

Děti i paní učitelky z Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích se pilně připravují na velikonoční svátky. Vajíčka mají již připravená a to tradiční přírodní technikou, tedy nabarvená v cibulových slupkách a ozdobená svěžími lístečky jarní travičky.

O „škaredé středě“ děti navštívil pan Honza Melichar a podařilo se mu díky svému nádhernému vyprávění o jarních tradicích, velikonocích a ukázkám lidových řemesel, proměnit toto hanlivé pojmenování na jednu z nejkrásnějších střed v životě malinkých dětí školkou povinných.

Dětičky se od Honze naučily, kterak si mrskačku s čerstvých vrbových proutků vyrobit a nebo jak si vyřezat píšťaličku. Navíc si v hlavinkách osvěžily řadu říkadel, aby při pondělní šlahačce předvedly, jak jsou šikovné.

Kluci a holčičky ze třídy Kuřátek vše zvládli na výbornou, teď už je žádné Velikonoce nezaskočí. Umí básničky, umí nabarvit vajíčka i vyrobit žílu či píšťalku.

 

Fotogalerii z velikonočního tvořeníčka s Honzou Melicharem
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Alena Cendelínová

 

05-04-2012-BK