Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velikonoční těšení, děti vyráběly slámové kraslice

Základní škola Velké Pavlovice, 9. března 2016 - V kroužku Tvořivé ruce při SVČ Základní školy Velké Pavlovice začala příprava na Velikonoce. Ve středu si její členové měli za úkol přinést malé krabičky. Vše ostatní obstarala p.u. Bukovská. Připravila ovesnou slámu, kterou doma vyčistila na krásné dlouhé proužky, a nabarvila slepičí výfuky krásnými pastelovými barvami.

Každý si vybral nabarvené vajíčko a začal jej zdobit jemně nastříhanou ovesnou slámou, kterou přilepoval za pomocí párátka a lepidla Herkules. Výroba kraslic není vůbec jednoduchá a vyžaduje značnou zručnost, cit a především trpělivost. Musí se dávat pozor na to, že vajíčko je přece jenom kulaté a může se při neopatrném zacházení skutálet dolů. A další úskalí této techniky je, že výrobkyně kraslic nesmí kýchnout do nastříhané slámy, tak jak se to stalo nám. Ta se totiž potom rozletí po celém stole. Že Anetko?

I přes tyto nástrahy se práce dařila a vznikaly různé slaměné ornamenty nebo jen páskové kraslice. Každý zvládl touto technikou ozdobit čtyři vajíčka. A jestli se jim to povedlo, posuďte sami podle fotek.

Za týden nás čeká další technika zdobení - pomocí ovesných vloček. Uvidíme, jestli budeme úspěšní. Ale v každém případě se už teď těšíme.

Ing. Lenka Bukovská, učitelka Základní školy Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z velikonočního tvoření na velkopavlovické základní škole
otevřete kliknutím na obrázek…

 

Foto © 2016 Archiv Základní školy Velké Pavlovice

 

 


14-03-2016-BK