Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velikonoční podzimní "Víkendovka" :-)

Pátek 13. října 2017 byl pro všechny zase jasným začátkem dlouho očekávané „Víkendovky“. Na faru v Těšanech se začali sjíždět vedoucí a pak také děti, kterých bylo letos osmnáct. Ani menší počet dětí nás však neodradil od plánování víkendu.

Tématem této Víkendovky byly Velikonoce a jejich průběh. Ač je to možná spíše jarní téma, při tak krásném počasí nám ani nepřišlo, že je podzim.

Pátek jsme započali rozdělením dětí do tří skupin, poučením o bezpečnosti a jako novinku jsme s dětmi sestavili pravidla, podle kterých jsme se pak celý víkend řídili. Následovala mše, kterou sloužil otec Marek Slatinský. Po mši jsme pro děti nachystali velkopáteční poslední večeři. Skládala se z nekvašeného chleba, zeleniny, vajec, masa, osolené vody a upravených povidel. Děti dostaly přesný postup, jak tuto večeři jíst. Tato večeře byla spíše symbolická, a tak jsme děti nakrmili ještě buchtami a chleby. Večer pokračoval hraním her a nakonec modlitbou a večerníčkem.

Sobotní ráno začínalo časně v sedm hodin, kdy se děti proběhly a rozhýbaly na rozcvičce. Po ní se nasnídaly a vyčistily zoubky. Vedoucí si pro děti nachystali soutěže na téma prvních sedm zastavení křížové cesty. Každé zastavení mělo své stanoviště a úspěch a výsledek byl pak náležitě odměněn body. Letos děti sbíraly kousky „puzzle“ otevřeného Ježíšova hrobu. Ještě před obědem jsme stihli s dětmi tvořivou činnost, při které si ozdobily keramické květináčky.

K obědu jsme si pochutnali na výborné zeleninové polévce a vynikajícím guláši. Po obědě byl třeba polední klid, který vedoucí využili k odpočinku. Děti však nezahálely a spěchaly hrát jejich oblíbený fotbal.

Odpoledne jsme se pak všichni vydali na výlet k rybníku, kde jsme si s dětmi zahráli několik her. Mezitím se nám ztratili vedoucí, kteří se vydali rozestavět na cestu zpět k faře. Tito vedoucí měli totiž nachystané stanoviště ještě na zbylých 7 zastavení křížové cesty. Všechny tři skupiny úspěšně prošly všechny úkoly a odměnou jim večer byl špekáček u táboráku.

Jestli byl toto konec programu? Kdepak! Po táboráku se děti s vedoucími vydaly na křížovou cestu. Ovšem ne ledajakou. Šel s nimi Ježíš, který na faře dostal na záda těžký dřevěný kříž. Křížová cesta byla tedy pro děti nachystaná velmi realisticky a hlavně s hlubokým úmyslem.

Po této cestě se děti vrátily na faru, kde je čekalo vyhodnocení celého víkendu. Jestli se ptáte, která skupina byla ta nejlepší, odpověď je jen jedna. Všechny. Vyhodnocení dopadlo jednoznačně, dvě první a jedno druhé místo, nicméně s rozdílem dvou bodů. Skupiny si tedy poskládaly puzzle a vznikl jim kompletní obraz otevřeného Ježíšova hrobu.

Jako odměnu jsme dětem nachystali stůl, který byl plný sladkostí, chipsů, sušenek a nechybělo ani fondue s ovocem. Pak děti dostaly do skupin lampion štěstí, na který si napsaly prosby nebo díky. Jako poslední část programu jsme pustili lampiony k nebi.

Nedělní ráno se už neslo ve znamení úklidu a mše svaté. Pro děti si pak přijeli rodiče pro děti a byl opravdu konec.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě víkendu. Děkujeme maminkám za příspěvky do kuchyně ve formě buchet či pomazánek. Bylo jich opravdu požehnaně! :-) Velký dík patří taky manželům Mikulicovým, kteří nám uvařili guláš, který si pochvaloval opravdu každý. Všichni vedoucí zaslouží též obrovský dík, protože připravit takový program dá opravdu hodně práce a času.

Děkuji všem a již nyní se těším na příští ročník!

Farnost * Podzimní "Víkendovka" v Těšanech na téma Velikonoce

Text: Štěpána Veverková, vedoucí "Víkendovky" / Foto: Archiv "Víkendovky" / 18.10.2017