Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Velikonoční EkoATELIÉR

I v letošním roce si Ekocentrum Trkmanka připravilo na Zelený čtvrtek 24. března 2016 pro malé i velké již tradiční VELIKONOČNÍ DÍLNIČKU. Sraz účastníků byl již v osm ráno a po svačince následovalo tvoření velikonočních motivů. Lektorky Ing. Yveta Dobrovolná a Mgr. Lucie Dvořáková si pro děti připravily nejprve motivy Velikonoc vystřihovaných a lepených z barevných papírů na zavěšení či zapíchnutí do květináče. Pak následovala tvorba krásného Velikonočního pozdravu, která byla snad pro všechny velkolepým výtvarným dílem.

Před obědem jsme stihli i vycházku do přírody, která byla obohacená o krmení kachen u rybníku a hlavně sběrem zelených lístečků (bylinek) na naše další výtvory. Po příchodu jsme si tradičním způsobem nazdobili zelenými lístky vajíčko a pak si ho uvařili v cibulových slupkách. Všechny kraslice byly svým způsobem originál. Po výtečném obědě jsme se vrátili zpátky ke tvoření a tentokrát jsme omotávali přírodním provázkem vajíčko kousek po kousíčku, dalo nám to sice zabrat, ale výsledek stál za to J.

Ve dvě hodiny následoval odpolední program, kdy jsme se všichni rozdělili na 2 skupiny. Jedna skupina začínala u paní Ing. Marie Šmídové, zde jsme zdobili kraslice VELKOPAVLOVICKOU technikou a druhá skupina u Radka Nesvadby si pletla VRBOVOU POMLÁZKU. Poté se po hodině obě skupiny vyměnily.

Odpoledne od 16 hodin pokračovalo tvoření ve velikonočních dílničkách pod vedením lektorek Barbory Grůzové, Pavlíny Zálešákové a samozřejmě našich již zkušených lektorů Ing. Marie Šmídové a Radka Nesvadby pro širokou veřejnost.

Děkujeme všem účastníkům, že jste nás v hojném počtu navštívili a společně jsme tak podpořili udržitelnost Velikonočních tradic.

 

Již nyní se můžete všichni těšit na příští velikonoční tradice, zvyky a tvoření.

Mgr. Lucie Dvořáková
Lektorka Ekocentrum Trkmanka


 

Fotogalerii z „Velikonočního EkoATELIÉRU“
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Oldřich Otáhal


01-04-2016 PV