Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VELIKONOČNÍ DÍLNA vykouzlila pravou jarní atmosféru

Na Květnou neděli dne 28. 3. 2010 proběhla v prostorech velkopavlovické radnice akce nazvaná Velikonoční dílna. V Pavlovicích to nebyla první akce svého druhu. Již v rámci tradičního Vánočního jarmarku u radnice uspořádal Orel jednota Velké Pavlovice se Střediskem volného času při Základní škole Velké Pavlovice podobnou dílničku, avšak vánoční.

Ta Velikonoční se nesla ryze v duchu jara. Pro děti bylo nachystáno osm stanovišť, kde si mohly vyrobit za drobný poplatek předměty s tematikou Velikonoc – slámové vajíčko, zajíčka na vajíčko, omalovat sádrovou slepičku, a s tématikou jara – zapichovátko do květináče, berušku z vajíčka, šneček, zvoneček z květináčku, kolíček s kytičkou.

Děti dostaly u vstupu kartičku, do které za každé splněné stanoviště obdržely značku. Pokud měly kartičku plnou, mohly ji dát do slosování. Připravená tombola byla plná rozličných předmětů od sponzorů akce.

Nezapomnělo se ani na doprovod dětí. Rodiče a ostatní dospělí návštěvníci mohli ochutnat připravené pomazánky, kterých se sešla celá řada – vajíčkové, česnekové, tvarůžkové, salámové, nutelové (ta u dětí jednoznačně vévodila).

Bohatý byl i doprovodný program. Vyhlášena byla soutěž O nejkrásnější kraslici. Celkově se sešlo 60 vajíček zdobených různou technikou. Rodiče mohli zakoupit drobné výrobky, které vytvářely děti spolu s organizátory.

Především dívky potěšil prodej drátkované bižuterie Hanky Kašpárkové, prodej košíků z pedigu Petry Tihlářové a Zdenky Hasilové, prodej slámových a drátkovaných kraslic Lenky Bukovské a květinové výzdoby Hanky Vystoupilové z Boleradic. Oživením byla také ukázka výroby pravých Velkopavlovických kraslic. Tuto techniku ukazovala paní Marie Šmídová. Mnohé děti si jí vyzkoušely také. Můžeme říci, že se akce vydařila. Tvořivých dětí se sešlo okolo šedesáti, dospělých nespočet.

Akce by jistě nebyla úspěšná, pokud by nám na jednotlivých stanovištích nepomáhaly žákyně Základní školy Velké Pavlovice a Gymnázia Velké Pavlovice, které s dětmi ochotně tvořily. Nakonec bylo těchto ochotných slečen okolo čtrnácti.

Rádi bychom touto cestou poděkovali také Městu Velké Pavlovice za finanční dar určený ke zdárnému průběhu akce a také poskytnutí příjemných prostor zasedací místnosti v přízemí radnice. Nemalý dík patří také všem, kteří si dali práci a přinesli výbornou pomazánku.

Děkujeme také všem sponzorům za věcné dary, které obohatily tombolu.

Veronika Prokešová, Orel jednota Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z Velikonoční dílny č. I otevřete kliknutím ZDE
(Foto © 2010 Karolína Bártová)

Fotogalerii z Velikonoční dílny č. II otevřete kliknutím ZDE
(Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber)

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

29-03-2010-BK