Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vedení Vinia odvolalo obchodního ředitele

Napsali o nás; Břeclavský deník 27.9.2011 * Velké Pavlovice - Vedení Vinia, jedné z největších vinařských firem v zemi, odvolalo obchodního ředitele Tomáše Bínu. Firma hledá na jeho místo náhradu. V současné době pracuje i bez generálního ředitele.

„Karla Lyčku vedení odvolalo v polovině roku,“ řekla vedoucí obchodu společnosti Ladislava Antálková.

Podle informací České tiskové kanceláře jsou za odvolání Bíny i Lyčky neuspokojivé hospodářské výsledky firmy. Dlouhodobě se jí nedaří a její ztráta se prohlubuje.

Velkopavlovické Vinium loni téměř ztrojnásobilo svou ztrátu na bezmála třicet milionů korun. Naposledy byla společnost v zisku v roce 2005, kdy vydělala osm milionů korun. Hospodaření společnosti negativním způsobem ovlivnily výsledky kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Výsledkem byla mnohamilionová pokuta. Její výši Vinium ani inspekce neupřesnily.

Bína se stal obchodním a marketingovým ředitelem Vinia začátkem letošního roku. Ve funkci nahradil Tomáše Klumpara, který z firmy odešel. Bína pracoval dříve pro rakouský koncern Rauch, kde působil sedm let. Řídil moderní a tradiční trh. V minulosti působil nejen ve firmách zabývajících se rychloobrátkovým zbožím, ale například i ve farmacii.

Autor příspěvku: ČTK, Břeclavský deník

 

 

27-09-2011-BK