Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Večerními vinicemi se neslo MODROHOSKÉ ZPÍVÁNÍ

Právě uplynulý májový víkend byl nejen ve Velkých Pavlovicích, ale také na celém území Modrých Hor zasvěcen vínu, folklóru, kultuře a pohodovému rekreačnímu sportu. Jak jsme Vás již prostřednictvím našich webových stránek informovali, proběhla zde dvoudenní nominační výstava vín Forum Moravium 2010, cykloturistické Májové putování po Modrých Horách a na závěr historicky zcela poprvé setkání mužáckých pěveckých sborů pod rozhlednou Slunečná s názvem MODROHORSKÉ ZPÍVÁNÍ.

K příležitosti ukončení oficiálně prvního ročníku Májového putování po Modrých Horách se v turistickém areálu Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná sešly mužácké pěvecké sbory všech pěti obcí, jež jsou členy Dobrovolného svazku obcí Modré Hory, aby si společně, ale i každý zvlášť, zazpívaly.

Ti co nezaváhali a zúčastnili se této unikání přehlídky měli jedinečnou možnost si nejen poslechnout tradiční i netradiční repertoáry a specifika jednotlivých mužáckých souborů, ale také porovnávat a udělat si jasno, kteří mužáci jsou jejich srdci a hudebnímu oušku nejbližší.

Celý podvečer podmalovaný nádherným barevným západem slunce byl velmi emotivní záležitostí. Písně a hluboké mužské hlasy zněly všudypřítomnými okolními vinicemi a meruňkovými sady a navozovaly příjemnou náladu stejně přirozeně, jako pomaloučku se snášející temně modrá tma vlahé májové noci.  

Nikdo nespěchal domů, jeden soubor střídal druhý, studnice písní se zdála nevyčerpatelnou, zazněly i tóny houslí či cimbálu v podání cimbálové muziky Primáš. V samotném závěru večera proběhlo také dlouho očekávané losování razítkovacích průkazů z Májového putování o pěkné, především vinné, ceny.

Večerem provázela paní Marcela Vandrová, oblíbená moderátorka Českého rozhlasu Brno, která hned v úvodu přivítala všechny mužácké pěvecké sbory – Presúzní sbor z Velkých Pavlovic, Svodničan z Bořetic, Mužáků z Němčiček, Mužáků z Kobylí a Mužáků z Vrbice a  také starosty obcí Modré Hory – za Velké Pavlovice Ing. Pavla Procházku, za Bořetice Václava Surmana, za Kobylí Ing. Dagmar Kovaříkovou a za Vrbici Vlastimila Bařinu.

Historicky první MODROHORSKÉ ZPÍVÁNÍ pod rozhlednou Slunečná se vydařilo, veřejností bylo velmi pozitivně přijato a mnozí vyslovili přání, aby se obdobné akce staly pravidelnými.

 

Proto doufáme, že se nejméně za rok na MODROHORSKÉM ZPÍVÁNÍ opět setkáme!

 

Za bohatou fotogalerii z MODROHORSKÉHO ZPÍVÁNÍ děkujeme panu Radomíru Zapletalovi.

 

Pro otevření I. bloku fotogalerie z Modrohorského zpívání klikněte ZDE.

Pro otevření II. bloku fotogalerie z Modrohorského zpívání klikněte ZDE.

 

Foto © 2010 Radomír Zapletal

 

24-05-2010-BK