Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Večerní otevřené sklepy zářily oranžově

První skutečně prázdninová sobota roku 2019 s datem 6. července byla ve Velkých Pavlovicích zasvěcena vínu a jeho ochutnávání. Konaly se zde večerní otevřené sklepy s výstižným názvem Víno v oranžovém. To proto, že v tuto dobu v našem městečku dozrávají sladce chutnající, omamně vonící a do dálky nepřehlédnutelně zářící oranžové poklady - meruňky.

I když byla ve stejné době v blízkém i vzdáleném okolí uspořádána spousta dalších akcí obdobného i odlišného charakteru, našla si cestu do velkopavlovických sklípků obrovská spousta předem výbornou náladou vybavených a posléze nadmíru spokojených návštěvníků, jejich počet činil něco okolo šesti stovek.

Někteří nadšení příznivci svěžího vinného moku nenechali nic náhodě a opět potvrdili svou náklonnost právě k těmto letním otevřeným sklepům. Jak? Dorazili kompletně oděni do oranžové barvy a to doslova od hlavy až k patě, jak dokládají některé z přiložených fotografií.

V řadě vinných sklípků probíhal i hudební doprovod a tak si návštěvníci neužívali jen samotného vínečka a bohatého občerstvení, ale i hudby a tance. Na zakončení akce proběhl tradiční půlnoční ohňostroj, na který chodí stále více Pavločáků, možná dokonce více než samotných turistů. Což nás, pořadatele z místního spolku vinařů Víno z Velkých Pavlovic, velmi těší. Přišli dokonce i novopečení stárci, kteří u ohňostroje oslavili své zvolení.

VÍNO V ORANŽOVÉM - Večerní otevřené sklepy 2019

Text: Lubomír Zborovský, předseda spolku vinařů Víno z Velkých Pavlovic / Foto: Oldřich Otáhal / 8.7.2019