Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Večerka? Vítaný bonus pro místní i turisty!

Napsali o nás; Břeclavský deník 12.7.2011 * Břeclavsko – Někdejší střediskové obce zažívají rozkvět malých večerek s potravinami. Prodloužené otevírací doby využívají místní i cykloturisté.

Super či hypermarket? Zapomeňte. Na Břeclavsku jsou teď v kurzu malé večerky s potravinami, ale i dalším základním zbožím. Funguje jich tady hned několik. Většinu z nich provozují vietnamští obchodníci, kterým nevadí dvanáctihodinová a někdy dokonce i delší otevírací doba sedm dní v týdnu. Včetně státních svátků.„Vietnamští obchodníci jsou nesmírně přizpůsobiví. Okamžitě zareagovali na požadavek, který je ve střediskových obcích v poslední době patrný – totiž moci si nakoupit večer potraviny a další základní potřeby, aniž by člověk musel jet x kilometrů do nějakého velkého marketu,“
všiml si podnikatel Josef Ševčík.

Právě v jeho obchodních prostorech nyní vietnamský nájemce otevřel nejnovější večerku na Břeclavsku. Nachází se ve Velkých Pavlovicích a má za sebou první týden provozu. Otevřená je od sedmi hodin ráno do devíti do večera včetně nedělí a svátků, podobně jako je tomu ve velkých obchodních centrech.

„Co slyším, lidé si večerku hodně chválí. Zvláště pro cykloturisty, kterých neustále přibývá, má obrovský význam. Když přijedou večer a mají hlad, mohou si tady koupit pečivo, paštiky, párky, prostě vše, co potřebují. Také pro vinaře, které zaskočí nečekaná návštěva, je to dobrá pojistka,“ podotkl Ševčík.

Mnozí jsou rádi

Obchod s otevírací dobou až do večera přivítal i místostarosta města Zdeněk Karber. „Večerka fungovala několik let u sýpky, ale její provozovatelka šla do důchodu, a služba tohoto typu tak lidem několik měsíců chyběla. Nová večerka zalepila díru na trhu. Mnozí jsou za to rádi, z práce se totiž vrací až po sedmé večer, kdy už jsou normální obchody dávno zavřené,“ poukázal.

Už téměř rok funguje večerka v nedalekých Velkých Bílovicích, kde nikdy předtím nebyla. „Obchod s dvanáctihodinovým provozem včetně nedělí a svátků otevřel vietnamský živnostník loni v září na náměstí nedaleko požární zbrojnice. Většina občanů to kvituje, o žádných problémech nevím. Je to plus, občas se to hodí,“ přiznala velkobílovická starostka Marie Vlková.

Další někdejší střediskovou obcí s večerkou jsou Velké Němčice. I tady ji provozuje vietnamský obchodník. „Má otevřeno od šesti ráno do osmi večer, a to i o nedělích. Obchod ve staré radnici je hodně využívaný. Kdyby ho zavřel, asi by tady byl poprask,“ smál se starosta František Smetana.

„Zvláště o víkendech je to jistota, se kterou lidé počítají. Většinou sem nechodí pro větší nákupy, pro ty jezdí do větších marketů. Spíše tu nakupují menší věci, které aktuálně potřebují,“ doplnil.

„Na starou radnici chodíme, tedy hlavně moje žena, když na něco zapomeneme. A to se občas stává. Mám na mysli třeba chleba, rohlíky, vodu, kafe, prostě věci běžné spotřeby. Hlavní nákupy děláme v Brně. Když ale něco nečekaně dojde, je příjemné mít něco takového po ruce,“ přivítal obchod s prodlouženou otevírací dobou i velkoněmčický vinař Jaroslav Samson.

 

Autor příspěvku: Michal Šupálek, Břeclavský deník

 

http://breclavsky.denik.cz/

 

 

Více o nové velkopavlovické VEČERCE naleznete po kliknutí ZDE

 

 

12-07-2011-BK