Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Večer s Vlastimilem Vondruškou

Ve středu 30. března se ve výstavním sále velkopavlovické radnice konal literárně divadelní večer s Vlastimilem Vondruškou, doprovázený písněmi Petra Traxlera. Návštěvníci se scházeli již dlouho před plánovaným začátkem, aby si zajistili místa.

Známý autor historických detektivek je mimo jiné i poutavým vypravěčem. Návštěvníkům včera vyprávěl o sobě, o svých spisovatelských začátcích i o tvorbě historické beletrie. Svým vyprávěním nám přiblížil historické prameny, které jsou autorům k dispozici, a vysvětlil, jak se dají používat. Vyprávěním se prolínaly nejen odborné informace z dějin, ale i zábavné historky ze života. 

Podtitul pořadu zněl „Hříšní lidé království českého“ a většina historických informací se obracela ke středověku. A tak jsme se dozvěděli pro nás zcela nové informace o pití piva a vína, o vztazích mezi mužem a ženou i o milostném životě před svatbou a v manželství, o zločinech, vyšetřování a soudnictví. Na základě původních historických dokumentů nejen z českých zemí zazněly veselé i vážné, ale vždy skutečné historky a příběhy, jaké umí napsat pouze život.

Po skončení pořadu a po autogramiádě se pobavení a poučení návštěvníci jen neochotně rozcházeli do svých domovů.

 

Fotogalerie I ( Foto © 2011 Josef Jaborník)
 - otevřete po kliknutí ZDE

 

Fotogalerie II ( Foto © 2011 Věra Procingerová)
 - otevřete po kliknutí ZDE

 

Kopie - V. Vondruska (12).JPG

Foto © 2011 Josef Jaborník

31-03-2011 PV