Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ve Vídni (téměř) jako doma...

Svátek sv. Václava slaví schola Boží děcka už třetím rokem ve Vídni v katedrále sv. Štěpána. V tento den se totiž ve Vídni koná tzv. neděle národů (Sonntag der Vőlker), kdy se slouží slavnostní mše za přítomnosti mnoha národností, které ve Vídni žijí. I Čechů.

Při mši, kterou sloužil biskup dr. Manfred Scheuer, zazněly bohoslužebné texty i písně v mnoha různých jazycích. A velkopavlovická schola, spolu se scholou našich vídeňských krajanů, zazpívala při této slavnosti. Nedílnou součástí mše je přítomnost mladých v národních krojích. Ten náš, do něhož se několik ochotných nadšenců za zvědavého zájmů Vídeňanů převlékává v centru Vídně, bývá ozdobou celé mše.

Celá slavnost je pak završena tzv. agapé na nádvoří nedalekého arcibiskupského paláce. Jednotlivé národy tu prezentují svou gastronomii a zvyky. Můžete ochutnat speciality např. turecké, polské, maďarské či italské. A do čilého ruchu na nádvoří se posléze zapojují Boží děcka se svým spontánním vystoupením.

Za pozvání na tuto jedinečnou akci děkujeme našim krajanům v čele s P. Janem Horákem.

 

Mgr. Pavla Míchalová


 

Fotogalerii z oslavy svátku sv. Václava ve Vídni se scholou Boží děcka
otevřete kliknutím na obrázek…

 

Foto © 2014 Archiv Scholy Boží děcka Velké Pavlovice

 

 

 

06-10-2014-BK