Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ve Velkých Pavlovicích to vypadá, jako by zde probíhalo peněženkobraní

To si tak jdete po ulici a najdete peněženku. Seberete ji a odevzdáte někomu, kdo by mohl peněženku předat majiteli. V neděli ji nalezl dopoledne na ul. Zahradní pan Radim Sedláček a přivezl ji domů místostarostovi. V peněžence nebyl žádný doklad ani telefonní čísla, kam by se dalo zavolat, jen platební a věrnostní karty, finanční hotovost 2.800,- Kč a návštěvní karta z oční ordinace v Praze. To byla indicie, že by se mohlo jednat o peněženku turistky a tak bylo potřeba jednat rychle, aby neodjela bez ní. Byla by to komplikace pro ni, ale také pro nás. Navíc co si budeme, odjíždět z dovolené bez peněženky není to, co chce zrovna člověk prožívat. V okolí ul. Zahradní zase tolik ubytování není a tak byla majitelka o ztrátě a zároveň i nálezu informována dříve, než to vůbec zjistila. 

Podobná situace se stala i dnes. Opět na ulici, tentokrát u lékárny. Paní Kateřina Vašíčková pracující u společnosti Girasole, byla ovšem šokovaná pravděpodobně trošku více. V nalezené peněžence bylo téměř 17.000,- Kč v hotovosti a naštěstí i občanský průkaz. Peněženku předala paní na městský úřad a opět se rozjela rychlá akce k získání telefonního kontaktu na majitele. Úspěšní jsme byli u policistů z obvodního oddělení Petřvald, v místě bydliště pána. A zase byla rychlost taková, že majitel ještě ani nevěděl, že peněženku ztratil. Do 30 minut si ji na úřadě vyzvedl. 

Ani jeden z jmenovaných o publicitu nestál, ale myslím si, že dobrých zpráv není nikdy dost a to že jsou lidé poctiví je jedna z nich. Děkujeme!

PS: Někde se možná válí ještě jedna peněženka, postrádá se od pátku a je v ní rovněž nemalá finanční hotovost. Kdo ji najde? 

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 26.10.2021