Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ve Velkých Bílovicích opět hořelo

Druhý den po sobě vyjížděla jednotka SDH Velké Pavlovice k požáru do Velkých Bílovic. Společně s jednotkami SDH Velké Bílovice, SDH Podivín a HZS Břeclav hasili požár zámečnické dílny.

Jednotce SDH Velké Pavlovice byl vyhlášen poplach za pomocí sirény a sms zpráv operačním důstojníkem při KŘ HZS v Brně. Jednotka vyjela s vozidlem MAN CAS 20 v počtu 1+4 k nahlášené události.

V době příjezdu na místo zásahu se zde již nacházela domácí jednotka SDH Velké Bílovice. Tato jednotka měla do dvora domu natažen proud "C" ze své cisterny. Vzhledem k problému na čerpadle byl tento proud přehozen na naši cisternu a souběžně byl natažen vysokotlaký proud vody. Proudem "C" byla nejprve hašena půda dílny a vysokotlakým proudem vody vnitřní část dílny, které byla oddělená stavebně od dílny hlavní. Po uhašení této části byly proudy přehozeny, z důvodu promáčení stropu.

V průběhu hasebních prací byla zvenčí odkryta střešní krytina na dílně, aby se bylo možné dostat do celé části půdy.

Po uhašení požáru byla provedena kontrola vedlejšího stavení, které mělo společný štít. Průzkumem bylo zjištěno, že je v sousedním stavení na půdě sláma. Ta byla od štítu odstraněna, štít byl prohlédnut a omakem ruky bylo zjištěno, že štít není teplý.

 

 01-04-2010 PV