Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ve velkopavlovické hale proběhl fotbalový turnaj mladších žáků

Díky vstřícnosti ZŠ Velké Pavlovice ke sportovním aktivitám dětí a spolupráci SVČ a fotbalových oddílů TJ Sokol Kobylí a TJ Sokol Bořetice, mohl proběhnout ve velkopavlovické sportovní hale na první adventní neděli fotbalový turnaj. 

Tentokrát se jednalo o turnaj mladších žáků do třinácti let. Podobný turnaj v rámci sportovních aktivit dětí jsme již organizovali v lednu pro přípravky, a jelikož měl velmi dobrou odezvu, bylo pokračování jasnou volbou. Navýšili jsme kapacitu turnaje o jedno družstvo a do Velkých Pavlovic se tak v první prosincovou neděli sjelo na devátou hodinu ranní, kdy proběhlo zahájení turnaje, šest fotbalových družstev z Moravy a jeden tým z Rakouska. Školní tělocvičnu tak zaplnila necelá osmdesátka mladých fotbalistů odhodlaná změřit své síly a vybojovat zlatý pohár. 

Turnaj měl velmi dobrou herní úroveň. Zajímavá byla určitě také konfrontace družstev z různých oblastí a soutěží. Hrálo se systémem „každý s každým“ a celkem se odehrálo jedenadvacet utkání. Vyhlášení výsledků proběhlo před patnáctou hodinou. 

Rakouské družstvo z Mistelbachu potvrdilo roli favorita a beze ztráty jediného bodu turnaj ovládlo. Na druhém místě se umístilo družstvo FKM Morava, které si zapsalo prohry s Mistelbachem a Žarošicemi, a remízu s bronzovými Novosedly.  Spojenému družstvu Kobylí/Bořetice jedna výhra a jedna remíza stačila pouze na šesté místo v tabulce.

Z realizačního týmu je třeba vyzdvihnout Michala Zicha a Josefa Kaňu, kteří se po celou dobu turnaje střídali na pozicích rozhodčích. Poděkování také patří také všem trenérům, kteří neváhali doprovázet své svěřence. O dobrou atmosféru turnaje se postarali rodiče a skalní fanoušci, kteří se na turnaj přišli podívat a své fotbalové naděje podpořit.

Fotogalerii z fotbalového turnaje mladších žáků * otevřete kliknutím ZDE 

Konečné pořadí turnaje:
1. FC Spusu Mistelbach * 18 bodů
2. FKM Morava * 10 bodů
3. TJ Sokol Novosedly * 9 bodů
4. SK Žarošice * 8 bodů
5. TJ Sokol Těšany * 4 bodů
6. Kobylí/Bořetice * 4 bodů
7. TJ Baník Lužice * 4 bodů

Text: Jiří Huslík / Foto: Archiv žákovského fotbalového turnaje /  3.12.2019