Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Včera proběhlo slavnostní předání dekretu na městskou vlajku

Starosta města Jiří Otřel a s ním společně dalších šest desítek starostek a starostů obcí, měst a městysů z celé České republiky obdrželi včera, dne 12. září 2022, při slavnostním aktu od předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové, dekrety na obecní vlajky a znaky.

"Symboly hrají v našich životech odedávna velmi důležitou roli. Znak či vlajka místa, odkud pocházíme, nebo kde žijeme spoluvytvářejí naši identitu. Nejde ovšem pouze o státní znak a vlajku naší země. Jde i o symboly reprezentující jednotlivé samosprávné územní jednotky. Takové symboly přispívají totiž k silnějšímu pocitu pospolitosti a procesu tvorby místní komunity. Díky symbolům si dnes – stejně jako naši prapředkové v daleké minulosti – jasněji uvědomujeme, že žádný člověk není ostrovem sám pro sebe. Symboly mají nenápadnou moc nás spojovat, posilovat vzájemnou soudržnost a prohlubovat uvědomění přináležitosti k něčemu, co nás přesahuje, ale čeho jsme zároveň nedílnou součástí."

Město Velké Pavlovice * Slavnostní předání dekretu na vlajku města Velké Pavlovice


Vlajka města Velké Pavlovice * udělení vlajky městu - 23. června 2022

244732

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 13.9.2022