Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční těšení v mateřince

Adventní období je ve znamení příprav a také radostného očekávání nejkrásnějších svátků v roce, kterými jsou Vánoce.

V naší velkopavlovické školce nezahálíme. Chodbou se line vůně perníčků, které zdobí naši nejmenší. Výzdoba tříd dává tušit, že kouzelná atmosféra zimy je tu a po roce Vánoce přicházejí. Ale nepředbíhejme, a ještě se vraťme v čase, kdy jsme si společně zapálili první svíčku na adventním věnci.

Jako každý rok, tak i letos nás poctil návštěvou Mikuláš s Andělem, no ani čert nezůstal za dveřmi. Tato trojice procházela školkou a navštěvovala všechny třídy naší školky. Nejprve se zastavila u těch nejmladších - Motýlků, dále zamířila za dětmi do třídy Sluníček, ze třídy Kuřátek se vydala do tříd předškoláků. Uvítali je v Koťátkách a Mikuláš se svojí družinou nevynechal ani třídu Berušky. Protože v naší školičce jsou jen hodné děti, čert měl smůlu. Žádného hříšníka ve školce nenašel, tak odcházel s prázdnou.

Středa druhého adventního týdne byla v naší školce netradiční. Letos poprvé se totiž konal „Vánoční jarmark“. Venkovní areál naší mateřské školy se v pozdním odpoledni stal přímo kouzelným místem. Po slavnostním zahájení slovy paní ředitelky, společným zpěvem koled, následoval bohatý volný program. Děti i jejich rodiče si mohli zazvonit na zvon přání, zahrát si vánoční pexeso, ozdobit stromečky připravenou ozdobou, projít stezkou ke kádi za kapříky a získat zlatou šupinku.

Jako na správném jarmarku, i na tom našem, byly k mání vánoční ručně vyrobené dekorace. Velkým hitem se stalo „Vánoční štěstíčko“, obálka s překvapením. Co pak se tam asi skrývá? Chvíle napětí při rozbalení... Každé štěstíčko bylo originální, neopakovatelné.

Všudypřítomnou radostnou atmosféru podbarvovaly tóny koled, vůně teplého (nealko) punče, který byl pro všechny (zdarma) na zahřátí. Světýlka zářila nejen všude kolem, ale jiskřičky v dětských očích dávaly tušit, že se akce vydařila. Děti odcházely domů se zlatou šupinou, perníčkem, ale také s opravdovým vánočním plamínkem, který si společně s rodiči měly možnost odpálit ze školkové lucerny.

Další adventní dny přinesly dětem sněhovou nadílku. To bylo radosti, sněhuláků plná zahrada a v plném proudu zimní radovánky, kdy nechybělo bobování a ani pořádná koulovačka. Čas letí. V době, kdy čtete tato slova, plápolají na adventním věnci plamínky všech čtyř svící. „Ten vánoční čas, dočkali jsme zas ...“, jsou slova jedné známé koledy. Za dveřmi jsou nejkrásnější svátky v roce.

Šťastné a veselé Vánoce Vám všem přeje kolektiv Mateřské školy Velké Pavlovice!

Mateřská škola * Adventní čas a přípravy na Vánoce

Text: Kolektiv zaměstnanců Mateřské školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv MŠ Velké Pavlovice / 20.12.2021