Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční stromeček u radnice byl rozsvícen v živém vysílání

Ve Velkých Pavlovicích jsme v minulosti vánoční strom rozsvítili dle aktuální situace v daném roce. Někdy bez programu, někdy s programem, s koledami, bez koled. Když už se nic nesmí, rozhodl jsem se, že uděláme živé vysílání. Každé zpestření dobré. 

V letošním roce jsme se rozhodli nazdobit menší stromeček, protože zdobit vysokou douglasku vedle radnice je náročné, skoro až nemožné. Námaha vynaložená na zdobení, neodpovídá výsledku. 

Při pohledu na letošní vánoční stromeček vás musí trknout, že zdobení probíhalo i ženskou rukou, protože my chlapi, bychom se s baňkami nezabývali a mašličkami už vůbec. A to je další výhoda menšího vánočního stromku. Je možné jej nazdobit tak, aby byl nádherný i během dne, ne jen rozsvícený večer.

Záměr, jak by měl vánoční stromeček vypadat, byl od začátku jasný, … bílá barva. Jenomže když se začalo uvažovat, že by se stromeček rozsvítil v živém vysílání, bylo třeba to něčím doplnit. Na stromeček tak byly dány modré LED diody, které byly vloni v kašně místo vody. 

Když vymýšlím nějakou akci a potřebuji personálně pomoci, většinou se obracím na kamarády z řad dobrovolných hasičů. Pomůžou rukama, ale také svými nápady. Svařák připravili Jan Schäfer a Michaela Mainclová, za kamerou stáli a psy od stromečku během živého vysílání odháněli Martin Buchta a Radek Konečný. 

Město Velké Pavlovice * Vánoční strom na náměstí před radnicí


Text a foto: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 2.12.2020