Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční přáníčka ze soví dílničky

Návštěvníci Městské knihovny ve Velkých Pavlovicích, kteří si přišli v pátek 10. prosince 2010 vypůjčit knihu, byli jistě překvapeni, že v knihovně panuje čilý ruch. Knihovna ve spolupráci s Orlem Velké Pavlovice pořádala odpolední tvoření pro děti. Letos byla činnost zaměřena na tvorbu vánočních přání. Vybrané téma nebylo náhodné. S přáníčky, která děti vytvořily, se mohou zúčastnit soutěže O nejkrásnější vánoční přání, jehož vyhodnocení se bude konat 19. prosince 2010 na Ježíškově dílně.

Není tedy divu, že se děti opravdu snažily, a tak stříhaly, lepily a malovaly. Základním „stavebním“ materiálem přáníček se stal papír. Mnozí z nás ani nevěřili, jak mají děti bohatou fantazii a dokážou vykouzlit velmi originální výtvory. Při tak pilném tvoření už nejednomu kručelo v bříšku, ale i na to bylo pamatováno. Paní knihovnice dětem připravila sladký čajík a sušenky a maminky a babičky, které s dětmi přišly, přinesly cukroví z napečených zásob.

Odpoledne v příjemné atmosféře uběhlo velmi rychle. Přáníčka, která děti vytvořily, zatím zůstávají v knihovně, ale o víkendu se přestěhují do zasedací místnosti radnice. Každý návštěvník, který pak Ježíškovu dílnu navštíví, bude moci svým hlasem rozhodnout o tom, které přání zvítězí.

Na závěr připojujeme výzvu pro ty, kteří by se chtěli soutěže také zúčastnit. Vytvořte doma přáníčko a přijďte ho hodit do Ježíškovy schránky, která je umístěna až do pátku v knihovně. Každý účastník může do soutěže přihlásit tři přání. A samozřejmě navštivte v neděli 19. prosince Ježíškovu dílnu, abyste věděli, jak bylo vaše přáníčko úspěšné!

Eva Káčerová, Orel Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z Vánoční dílničky u moudré sovy v městské knihovně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Mgr. Dana Růžičková

 

13-12-2010-BK