Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční Popelky na koledě v Bořeticích

„Veselé vánoční hody, zpívejte dítky koledy…“ Spíše nežli dítky je však zazpívaly dívky, malé slečny Dívčího pěveckého sboru při ZUŠ Velké Pavlovice, které vystoupily jako hosté na Vánočním jarmarku v sousedních Bořeticích. Ten se uskutečnil v sobotu 15. prosince 2012 a k velkému zklamání pořadatelů tentokrát smolně propršel.

Avšak ani špatné počasí nezkazilo milým koledníčkům dobrou náladu. Po přivítání bořetickým starostou, panem Václavem Surmanem, nastoupili s úsměvem plným optimismu na pódium a odzpívali, pod vedením sbormistryně paní Květoslavy Jarošové a za klavírního doprovodu paní ředitelky ZUŠ Mileny Karberové, pásmo staročeských koled a vánočních písní.

Kromě velkého a zaslouženého potlesku, navzdory nepřejícnému počasí docela početného obecenstva, které bylo pro letošek nezvykle ukryto pod pestrobarevnou mozaikou deštníků, dostala děvčata ještě další tři odměny. V čase Vánoc a pohádek se na chviličku proměnila v malé Popelky...

„Poprvé“ si rozlouskla z oříšku párek v rohlíku :-), „podruhé“ se v lískáčku ukrýval slaďoučký vřeloučký ovocný čaj a „potřetí“? Ze skořápky se vykutálel modrý balónek s provázkem, na jehož konec si Popelky uvázaly kartičku s napsaným či nakresleným tajným vánočním přáním. Holky byly nadšené, déšť, nedéšť, radost si pokazit nenechaly!

Mokré ledové kapky byly ale skutečně velmi nepříjemné a všudypřítomné vlhko šlo až pod kůži. Stánky řemeslného jarmarku plného rukodělného zboží proběhla děvčata v rytmu kvapíku a tradááá rychle autobusem domů.

Věřme, že se počasí do nedělního velkopavlovického Vánočního jarmarku u radnice umoudří!

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z vystoupení Dívčího pěveckého sboru ZUŠ
na Vánočním jarmarku v Bořeticích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Karolína Bártová

 

 

15-12-2012-BK