Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční koledování v podání mladých umělců - žáků ZUŠ

Je čas adventu… Čas, kdy tu a tam zaslechneme z rádia koledu a nebo nás samotné napadne, vložit CD do přehrávače a zaposlouchat se do letitých kouzelných melodií, které nás zaručeně „dostanou“… Není však krásnějšího vánočního ladění, než si koledování vyslechnout na živo, navíc v podání krásných zvonivých dětských hlásků. Pokud jsou navíc tyto děti natolik šikovné a dokáží svůj zpěv doprovodit hrou na hudební nástroj, je zážitek naprosto dokonalý.

Nadaných dětí milujících hudbu a zpěv je ve Velkých Pavlovicích a blízkém okolí skutečně mnoho. Povětšinou není jejich talent a chuť naučit se se svým hlasem či hudebním nástrojem zacházet promarněn a tudíž se již od útlého věku stanou pravidelnými návštěvníky zdejší Základní umělecké školy.

Právě tito pilní žáci nacvičili pod vedením svých učitelů hudby nádherné vánoční pásmo, jež předvedli svým spolužákům a učitelům ze základní školy na každoročním Vánočním koncertu uskutečněném v příjemném prostředí podkrovního koncertního sálu velkopavlovické radnice. Koncert zahájila úvodním proslovem a pozdravem Milena Karberová, ředitelka ZUŠ V. Pavlovice, kdy seznámila přítomné diváky a posluchače s nabitým programem o deseti následujících vystoupení:

1. Klávesové duo L. Stehlíkové
2. Kytarové duo B. Dobrovolné
3. Klarinetové duo V. Stehlíka
4. Pěvecký sbor K. Jarošové
5. Flétnový soubor Mgr. J. Míchala
6. Dechový kvartet V. Stehlíka
7. Akordeonový soubor R. Zemana
8. Komorní sbor Mgr. J. Hanáka
9. Cimbálová muzika M. Čecha
10. Taneční soubor L. Stránské a cimbálová muzika M. Čecha

Všechny děti byly velmi šikovné a podařilo se jim přesně to, co si předsevzaly – naladit obecenstvo do překrásné melancholické vánoční nálady. Vždyť podstata Vánoc je přeci klid, rozjímání, zpomalení, uvědomění si toho, co je podstatné, čas pro chvíle pohody, čas pro své okolí a milované...

 

Všichni vyučující a žáci ZUŠ Velké Pavlovice Vám všem přejí právě takové Vánoce!

 

A zároveň zvou všechny své příznivce na nedělní Vánoční jarmak u radnice,
kde stejně jako dnes zahrají a zazpívají spousty nádherných koled a vánočních písní!


 

Karolína Bártová, 14. 12. 2010

 

 

Fotogalerii z Vánočního koncertu žáků ZUŠ Velké Pavlovice otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Karolína Bártová

 

14-12-2010-BK