Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční jarmark vykouzlil nostalgii nejkrásnějších svátků...

Zlatá, čtvrtá adventní, vánocemi vonící, ale hlavně jarmarková, přesně taková byla neděle 22. prosince 2013 ve Velkých Pavlovicích. Na náměstí před radnicí se po celý den konal už tradiční Vánoční jarmak, plný koledování, koncertování, řemeslného a dárkového zboží, výstav, tvůrčího tvoření, svařeného vína a punče, zabíjačkových i sladkých dobrot, avšak především štěstí a nekonečného těšení, jež se zrcadlilo snad ve všech dětských očích, bez rozdílu věku.

Dopolední hřeb – posílání vánočních přání Ješížkovi, na barevných balóncích…

A to ať na Ježíška ještě věří, nebo už ne. Ani dospělí totiž nechyběli, natož právě děti, u dopoledního hřebu programu, pouštění tajných vánočních přání na balóncích přímo k Ježíškovi do nebíčka.

Brány jarmarku byly otevřeny již v deset hodin dopoledne. Tímto okamžikem se začaly náměstím linout koledy, nejdříve reprodukovaně, brzy je však vystřídalo první živé vystoupení v podání nejmenších protagonistů z mateřské školy. Ti si na jevišti takřka profesionálně vystřihnuli několik koled a vánočních básniček.

Úderem jedenácté hodiny dopolední rozveselily jinak trošku pošmourné a šedivé nebe prosincové oblohy stovky červených a modrých balónků s třepotajícími se dopisy plnými panenek, autíček, plyšáčků, kol, pejsků, kočiček, želviček… prostě nekonečného seznamu všech možných i nemožných dárků, po kterých všechny děti tolik touží. Ježíšek má ještě do úterý dost času a tak věřme spolu s dětmi, že všechno co si sepsaly nebo nakreslily pod stromečky také o štědrém večeru najdou.

Ježíškova dílnička na radnici…

Vánoční jarmark, to je také čas k nakupování krásných rukodělných dárečků, kterých bylo na stáncích takové množství, až zrak přecházel a peněženka zažívala notný průvan. Byl opravdu kumšt vybrat to nejkrásnější a to, co by našim nejbližším udělalo skutečně radost. Avšak ruku na srdce, co se týče dětí, nejvíce nás potěší, pokud nám dáreček vyrobí samy.

I k tomuto účelu našly na jarmarku jedinečnou příležitost. Na radnici se opět po roce v režii Střediska volného času při místní ZŠ konala Ježíškova dílnička s možností vyrobit si spousty nápaditých a vkusných dárečků. A věřte, využilo toho takové množství zájemců, že občas praskala celá dílnička ve švech.

Stejně jako dopolední i odpolední program patřil především muzicírování a koledování. Tentokrát si předávali na jevišti pomyslný štafetový kolík žáci místní základní školy se studenty gymnázia, mužáckým Presúzním sborem a také country skupinou Colorado. Koho začaly popocházením okolo stánků, postáváním a poslechem libozvučných tónů vánoční hudby zebat nohy a k zahřátí ani svařák či punč nepomohly, mohl navštívit radnici. Nejen pro teplíčko...

Výstavy Královna Dagmar, česká princezna & Kouzelný svět hraček…

Na radnici se konaly hned dvě úžasné výstavy. Začátkem prosince slavnostně zahájená putovní výstava Královna Dagmar, princezna česká a zároveň i jednodenní prodejní výstava Kouzelný svět hraček. Tyto hračky byly vyrobené výhradně ze dřeva a tak určitě nikoho nepřekvapí, že se od nich nemohly děti odtrnout a dychtivě přemlouvaly své rodiče ke koupi dalšího vánočního dárečku na poslední chvíli. Nostalgie předvánoční doby zabrala, v drtivé většině případů byla naše dítka úspěšná ☺.

Odpolední hřeb – vánoční přání starosty města a koledování s dechovkou…

Nakoupit si dárky, ochutnat všechny dobroty, strávit hodnou chvíli na dílničce, navštívit dvě krásné výstavy, to zabralo všem tolik času, že se už začalo venku pomalu smrákat. Východem první hvězdičky se rozsvítil vánoční strom a současně se přiblížil poslední a zároveň také hlavní bod odpoledního programu – vánoční a novoroční přání starosty města Ing. Pavla Procházky občanům s následným vystoupením dívčího pěveckého sboru za doprovodu mládežnickou dechovou hudbou při ZUŠ Velké Pavlovice pana učitele Bílka. Po duši hladícím pásmu koled a vánočních písní byl jarmareční program oficiálně ukončen.

Je však krásné a potěšující, že ani po utichnutí posledních libozvučných tónů lidé domů neodcházeli, nespěchali... Mnozí z nich si šli třeba ještě zatáhnout za provázek zvonečku přání ukrytého v kouzelné dřevěné zvoničce a nebo vhodit pár mincí či bankovek do pokladničky umístěné pod vánočním stromem. Jako každý rok sem mohou lidé až do ledna přispívat finančním darem dětem z dětského domova v nedalekém Mikulově. Velmi Vám všem za jakoukoliv částku již nyní velmi děkují!

Soutěž Vánoční městečko 2013…

Zapomenout nemůžeme ani na vyhlášení výsledků soutěže Vánoční městečko 2013. Ten, kdo si vyzdobil svůj dům, předzahrádku či okna bytu jakoukoliv vánoční dekorací, vše pečlivě nafotil a přihlásil se včas do soutěže, mohl vyhrát a tím pádem si domů odnést krásnou cenu. Letos zvítězil dům na ulici Dlouhá 44 rodiny Doležalovy, druhou příčku si vybojovala výzdoba domu na Dlouhé 41 rodiny Šmídovy a třetí pak dům na ulici V Údolí 29 rodiny Hejlovy. Všem oceněným velmi blahopřejeme a těšíme nejen na jejich účast v dalším ročníku soutěže!

 

Čtvero týdnů tajemného adventu je za námi, Vánoce jsou již tak blízko, blizoučko…
Přejeme Vám všem, aby byly kouzelné, šťastné, poklidné a pohodové.
Aby byly časem setkávání, rodinné pohody a lásky.

Krásný vánoční čas…

 

Karolína Bártová


Fotogalerie   I. * Vánoční jarmark u radnice 2013 - otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie  II. * Vánoční jarmark u radnice 2013 - otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie III. * Vánoční jarmark u radnice 2013 - otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie IV. * Vánoční jarmark u radnice 2013 - otevřete kliknutím ZDE
Fotogalerie  V. * Vánoční jarmark u radnice 2013 - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

22-12-2013-BK