Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční jarmark u radnice ladil do pohody

Tři dny v roce Vánoce! Ty už máme zdárně a ve zdraví za sebou. A před nimi? Dlouhé čtyři neděle adventního času. U nás ve Velkých Pavlovicích o Zlaté neděli vždy zpestřeném o již tradiční Vánoční jarmark u radnice. Ne jinak tomu bylo i letos, v den s pěkným datem plným dvojek, 22.12.2019. 

Jarmark se odvíjel dle za zažitého a léty osvědčeného scénáře. Brány se otevřely půl hodinky po poledni, následoval nekonečný maraton pěveckých vystoupení a koledování v podání řady místních folklórních souborů, na pódiu se vystřídaly děti všeho věku od školky, přes základní školu, gymnázium až po ZUŠku, nechyběli mužáci, vánoční pozdrav starosty města pana Jiřího Otřela, Ježíškova dílnička, výstava malovaných obrazů v podkrovním sále radnice a samozřejmě ani zlatý hřeb odpoledne, tedy pouštění přáníček na letos zelených a hnědých balóncích Ježíškovi přímo do nebe.

Náměstí před radnicí se zaplnilo stánky praskajícími ve švech pod tlakem množství nejrůznějšího, především rukodělného řemeslného zboží s vánoční tématikou. Takže ten, kdo ještě nepořešil nadílku pod stromeček, měl poslední příležitost vše napravit a zakoupit svým nejbližším pěkný vkusný dárek. Rozhodně bylo z čeho vybírat.

Libá vůně líně se linoucí daleko za hranice náměstí dávala správě tušit jediné… A to, že i roce 2019 bude na jarmarku několik stánků místních vinařů, které budou nabízet vynikající prohřívající svařené víno, lahodný punč či čaj a také místečka, jež budou lákat k ochutnávce sladkého, slaného, studeného i teplého občerstvení. Kdo by odolal?

Kdo by odolal přijít na velkopavlovický jarmark u radnice a chvíli zapomenout na vánoční shon a smysl postrádající běsnění, na nekonečné přípravy, úklidy svých domů od půdy až po sklepy, pečení, smažení, vaření, zdobení, smejčení, běhání z jedné besídky a koncertu svých ratolestí na druhou, na nervózní sjíždění stovek internetových e-shopů s vidinou co nejvýhodnějšího nákupu a nejnižší ceny, noční nákupy on-line a tisíce kroků naběhaných od obchodu k obchodu po komerčních přeplněných nákupních centrech v honbě za „best of“ dárkem…? Který nakonec zůstane v záplavě těch ostatních téměř bez všimnutí ležet v nejzapadlejším koutku pod stromečkem… a my, strůjci rádoby "Dokonalých Vánoc", zborcení, vystresovaní, unavení, ospalí, s prázdnou peněženkou a vyběleným bankovním kontem vedle něj... s vtíravou a stále neodbytnější otázkou: "A kam se poděla ta kouzelná atmosféra?" STOP!

Vánoce jsou o zastavení, setkávání, tiché oslavě, rozjímání a pohodě… Doufáme, že jste si je v pohodě letos užili a pokud ne, zkuste si právě položku pod názvem „Pohodové Vánoce“ dát do seznamu předsevzetí na rok 2020. Slyšíte? Už přímo buší na dveře! A pokud žádné jiné, toto předsevzetí si rozhodně a ve vlastním zájmu, splňte. Vězte a věřte, stojí to za to!

Přejeme Vám v tom nejlepším slova smyslu úplně normální a obyčejný rok 2020.
Vůbec nemusí být nejlepší a dokonalý, hlavně ať je bez kotrmelců a ať si ho užijete!

Budeme velmi potěšeny, pokud oficiálním stránkám města Velké Pavlovice
zachováte přízeň i v příštím roce.
 

Správkyně webu Karolína Bártová & Věra Procingerová

Vánoční jarmark u radnice 2019

Text: Karolína Bártová / Foto: Oldřich Otáhal / 27.12.2019