Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

VÁNOČNÍ JARMARK U RADNICE 2010

Poslední adventní neděle, dne 19. prosince 2010, byla ve Velkých Pavlovicích zasvěcena tradičnímu Vánočnímu jarmarku u radnice. Na slavnostně vyzdobeném náměstí před radnicí čekala návštěvníky spousta stánků s dárkovým, převážně ručně vyráběným zbožím, zabíjačkové speciality, svařené víno, medovina a mnohé další vánoce připomínající laskominy.

Na pódiu se v pestrém programu od rána střídaly převážně hudební soubory. V prvním bodu programu zaznělo pásmo koled v podání nejmenších dětí z místní mateřské školy a hned poté si děti vypustily růžové a fialkové balónky s přáníčky pro Ježíška. Následovala pásma žáků základní školy, gymnázia a základní umělecké školy. Program doplnila country kapela Colorado, s jejímiž písněmi zatancoval i taneční klub Přátelé country. Hostům jarmarku zazpíval dále ženský pěvecký soubor Dolina a velkopavlovický Presúzní sbor. Stejně jako loni probíhala v rámci jarmarku na radnici města Ježíškova dílna, kde si mohly děti vyrobit pěknou vánoční ozdobu nebo drobný dárček pro své nejbližší.

Starosta města Ing. Pavel Procházka popřál občanům města i všem návštěvníkům krásné vánoční svátky v kruhu rodiny a do roku 2011 hlavně hodně zdraví. Zároveň poděkoval voličům, kteří podpořili koalici a dali ji mandát k vedení města na další čtyři roky. Ocenil práci a aktivity všech  občanů, organizací a spolků, které přispívají k rozvoji Velkých Pavlovic.

Organizátor slavnostní neděle místostarosta Ing. Zdeněk Karber zdůraznil, že v programu vystoupilo téměř 250 účinkujících, kteří přispěli k pěkné adventní atmosféře pod vánočním stromem. Do pokladničky pod ním přispívali občané na pomoc opuštěným dětem.

Ing. Zdeněk Karber & Karolína Bártová

 

Vánoční jarmark u radnice * I. * Foto © 2010 Jana Vondrová

Vánoční jarmark u radnice * II. * Foto © 2010 Mgr. Veronika Prokešová

Vánoční jarmark u radnice * III. * Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

 

Vánoční přání na cestě přímo k Ježíškovi...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

 

20-12-2010BK