Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční jarmark ladil na vánoční náladu

Do Vánoc zbývá už jen malý krůček, a tak je nejvyšší čas zpomalit, zaposlouchat se do tónů koled a naladit se na vánoční pohodu. Poslední adventní neděle byla zasvěcena vánočnímu jarmarku. Náměstí u radnice se proměnilo ve vánoční městečko, děti tvořily v Ježíškově dílně a výstavní sál dostál svému určení, neboť ho až do 15. ledna zdobí obrazy výtvarníků Základní umělecké školy v Senici.

Pomyslné brány vánočního městečka se otevřely úderem poledne. Všude to vonělo domácí zabíjačkou a horkým svařeným vínem. Ve 14.00 hodin bylo už náměstí plné dětí, které s radostí v očích vypustily k obloze růžové a fialové balónky s přáním pro Ježíška. Odpoledne se odvíjelo díky všem účinkujícím v pestrém vánočním zpívání a koledování. Vánoční jarmark byl příjemným místem k zastavení se a zpomalení v době adventu a v předvánočním shonu, místem k setkání se s přáteli, zaposloucháním se do koled. 

Vánočního poselství se ujal odstupující starosta pan Pavel Procházka, který se svými slovy s občany rozloučil a poděkoval jim za dlouholetou důvěru a spolupráci, i v této funkci nový starosta pan Jiří Otřel.

 

Věra Procingerová


 

Fotogalerii z vánočního jarmarku otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal


21-12-2015 PV