Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční jarmark a koncert gymnázia

Tradiční studentský jarmark velkopavlovického gymnázia se uskutečnil v úterý 19. prosince 2023. V adventní odpoledne tohoto dne se přízemní prostory budovy naší školy proměnily v nákupní stánky, které dýchaly vánoční atmosférou. 

Své výrobky nabízeli žáci jednotlivých tříd. Pestrou paletu vánočního cukroví, vaflí, medovníků a dalších sladkostí doplňovala bižuterie, háčkované výrobky a další nápadité předměty. Nechybělo ani teplé občerstvení, tak příznačné pro toto období, v podobě jablečného punče. 

Odpoledne rychle uběhlo a všichni jsme se přesunuli do místního kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde v 18.00 hodin začal vánoční koncert studentů našeho gymnázia. Posluchačům se svým pásmem představili studenti primy a sekundy, které následně vystřídal školní sbor tvořený studenty vyššího gymnázia. Tradiční české koledy a vánoční písně byly doprovázeny velkým počtem našich skvělých muzikantů. Bylo obdivuhodné, co studenti pod vedením paní učitelky Jany Strouhalové dokázali v tak krátkou dobu nazkoušet a předvést ve zcela zaplněném kostele.

Jsme moc rádi, že i naši studenti vnímají atmosféru Vánoc slavnostně, předávají ji dál a snaží se podporovat ty, kteří to mají v životě obtížné. V letošním roce se rozhodli výtěžek z vánočního jarmarku i vánočního koncertu ve výši 19.455 Kč věnovat Sárince Dostoupilové.

Děkujeme rodičům, prarodičům, bývalým studentům a všem dalším, kteří nás přišli podpořit a bouřlivým potleskem ocenili všechny, kteří se na programu podíleli.

Gymnázium * Vánoční koncert studentů školy v kostele Nanebevzetí Panny Marie

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Oldřich Otáhal / 20.12.2023