Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční jarmark 2010 v krátkém filmu Videostudia Grégr

Velké Pavlovice se probouzí do poslední mlhavé adventní neděle. Ospalá příroda se jako mávnutím kouzelného proutku vyruší ze spánku rejem havranů vzlítnuvších v oblaka, aby vzápětí se na kraj Modrých Hor vlídně pousmálo sluníčko a svými teplými paprsky zmírnilo mráz štípající do tváří. V mrazivém dopoledni ve Velkých Pavlovicích se otevírají brány tradičního vánočního jarmarku.

Na co sluneční paprsky nestačí, o to se zdárně postará hřejivý vánoční punč, svařené víno a horký čaj. K tomu přijde vhod teplá ovarová polívčička a ovárek. K zakousnutí je připraveno na 550 přesňáků.

Děti v tuto chvíli vybízí moderátor k napsání přáníčka pro Ježíška. Pět, čtyři, tři, dva, jedna – START! Stovky balonků nesoucích Ježíškovi přáníčka od dětí z Velkých Pavlovic vzlétají do nebes...

Do prostorů Ježíškovy dílny si děti přichází vyrobit drobné dárečky pro své milé. Na podiu se postupně střídají soubory žáků základní školy, studentů gymnázia, základní umělecké školy, country skupina Colorado, ženský pěvecký soubor Dolina a mužácký pěvecký Presúzní sbor. V programu, který nás nadchl vánoční atmosférou, vystoupilo na 250 účinkujících.

Starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka ve svém vánočním vstupu popřál všem krásný večer:
     „Vítám Vás zde v této krásné atmosféře na náměstí, kde se scházíme, abychom společně oslavili příchod Vánoc a nejkrásnější období v roce. Jsem velmi rád, že mohu všem spoluobčanům poděkovat za podporu, kterou jsme v letošních volbách od Vás obdrželi. Chci poděkovat občanům Velkých Pavlovic, že pečují o své zahrádky, veřejná prostranství a za Vaši účast na společenských akcích konaných v našem městě.
     Do nového období vstupujeme s příslibem finančních prostředků a věříme, že společně s Vámi vybudujeme městečko ještě krásnější, aby se Vám zde krásně a spokojeně žilo.
    Přeji Vám všem, aby se Vánoce vydařily, abyste si užili krásnou vánoční atmosféru. Do nového roku Vám přeji, ať se splní všechna Vaše přání, ať prožijete krásný rok 2011.“

 

 

VÁNOČNÍ JARMARK 2010

Krátký film VIDEOSTUDIA GRÉGR Velké Pavlovice

 

 

Komentář mluveného slova. Ivana Hejlová
Text, kamera, výroba: Videostudio Grégr Miroslav Velké Pavlovice

 

22-12-2010-BK