Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoční čekání s Chaloupkou na vršku

Kdo by v našem městě neznal Berušky, Koťátka, Kuřátka a Sluníčka? Možná se před mnoha lety třídy v mateřské školce jmenovaly jinak, ale do městské knihovny několikrát ročně přicházejí děti právě z těchto čtyř tříd. Takže v knihovně pak přivítáme kolem 60 malých potenciálních čtenářů.

Jak už vyplývá z titulku, od úterý do pátku v tomto týdnu jsme si s dětmi vyprávěli o adventní době, o 4 týdnech čekání na Vánoce, sv. Barborce a sv. Mikuláši, o tom, jak vypadá rodinný život dnes a jaké to bylo dřív. K tomu neuvěřitelně pomáhají krátká vyprávění z knihy Chaloupka na vršku, která si můžeme pustit také jako loutkovou pohádku. Děti se mohly podívat na pohádku Jak to bylo na Mikuláše, moc se jim líbila, protože jsou ještě plny zážitků z Mikulášské nadílky, kterou prožily  ve školce v pondělí 5. prosince.

S kouzelnými postavičkami z Chaloupky na vršku se děti setkaly ještě při malém výtvarném úkolu  -  z jednoduchých puzzle poskládaly obrázky Andulky, Honzíka a paní kovářky. Ačkoliv by se to nám dospělým mohlo zdát, věřte že pro děti úkol určitě není jednoduchý a opravdu se hodně snažily. Pokud by se rodiče a prarodiče chtěli na obrázky podívat, budou vystaveny v městské knihovně do konce letošního prosince.

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Věra Procingerová, Mgr. Dana Růžičková / 9.12.2016

Městská knihovna & Mateřská škola * Vánoční čekání s Chaloupkou na vršku