Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánočně rozzářená hasičská Tatra se rozjela po Velkých Pavlovicích. Podívejte se!

Nadšené děti s rozzářenými úsměvy v úterý v podvečer přihlížely u hasičské zbrojnice ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku výjezdu vánočně nasvícené tatrovky. Ta po roce opět zopakovala loňskou úspěšnou tour, kterou zpestřila místním adventní čas a zkrátila čekání na Ježíška.

Nápad vyjet s nasvíceným hasičským výjezdovým autem, který tentokrát doplnilo i druhé vánočně vyzdobené vozidlo, vznikl náhodou v době covidové pandemie. „Rozsvěcovali jsme online vánoční stromek a přemýšleli jsme, co bychom mohli lidem nabídnout víc. No a napadlo nás nazdobit Tatru. Úspěch jsme měli velký,“ vyprávěl velitel místních dobrovolných hasičů a zároveň i velkopavlovický místostarosta Petr Hasil.

Zda i letos hasiči s barevně nasvícenými auty vyjedou, však zpočátku nebylo vůbec jisté. „Stále jsme byli na vážkách. Až když se nás začali ptát lidé, zda se pojede, tak jsme se dohodli, že do toho půjdeme i letos,“ usmíval se Hasil.

Nazdobit obě auta hasičům zabralo několik hodin. „Začali jsme přímo v poledne. Použili jsme klasická vánoční světýlka – modrá, žlutá i bílá,“ představil.

Hasiči si stejně jako loni připravili i mapu s označenými místy, kudy projedou. „Nachystané máme hned tři okruhy, snažíme se i dodržet uvedené časy,“ zmínil velitel.

Bohatou fotogalerii Břeclavského deníku * otevřete kliknutím ZDE

SDH * Vánoční hasičské auto brázdilo adventní ulice města, pro radost dětí i dospělých!

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Iva Haghofer / Foto: Iva Haghofer & Oldřich Otáhal / 22.12.2021