Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vánoce u sousedů - 8. a 9. ročníky ve Vídni

První prosincová středa byla ve znamení jednodenního zájezdu 8. a 9. ročníků do adventní Vídně. Cílem bylo navštívit památky v centru města i vyzkoušet si jazyk, který se učíme.

Cesta začala před I. stupněm nástupem do autobusu. Po dvouhodinové jízdě nás přivítala Vídeň, stejně rozespalá jako my. Drobně mrholilo. Autobus jsme opustili na Schwedenplatzu a odtud jsme již putovali pěšky do centra, ke Stephansdomu. Zde již byla pověstná vánoční výzdoba. Paní učitelka Bukovská nám řekla něco z historie tohoto kostela a přilehlého náměstí. Po menším rozchodu jsme se vydali k Hofburgu, královskému sídlu Habsburgů. Upoutal nás příběh o životě a osudu čísařovny Sissi.

Další naší zastávkou byl Maria - Theresien - Platz. Víte, že zde až do 24. 12. roku 1857 byly klikaté hradby  obepínající staré město? V tento den rozhodl císař František Josef I. tyto hradby zbourat a vystavět zde novou městskou třídu Ringstrasse. Bylo zde postaveno celkem 12 velkolepých veřejných budov - státní opera, divadlo, dvě dvorní muzea, parlament, universita a radnice. A právě u poslední zmiňované budovy nás čekal Christkindlmarkt - vánoční trh. Více než 80 stánků na nás dýchlo předvánoční atmosféru. Zde si mnozí z nás vyzkoušeli znalost německého jazyka.

 Na závěr našeho putování vánoční Vídní jsme si prošli nazdobenou ulicí Graben - neboli příkopy a vydali se zpět na stanoviště autobusu.

 Žáci 8. ročníku


Fotogalerii ze zájezdu 8. a 9. ročníků do adventní Vídně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

08-12-2014 PV