Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Vandalismu zabrání kamery v ulicích. Velké Pavlovice zvažují pořízení systému

Napsali o nás; Břeclavský deník, 14.6.2017 – S nápadem na zavedení kamerového systému si pohrávají představitelé Velkých Pavlovic na Břeclavsku. Důvodem je především předcházení vandalismu. „Objevují se nám případy vytrhaných kytek nebo sprejerů," uvedl velkopavlovický starosta Jiří Otřel.

V současné chvíli jde zatím o vizi, která je vázaná na položení optické sítě. S tou pracovníci odborné firmy ve městě před časem teprve začali.

V souvislosti s umístěním kamer se už ale radní Velkých Pavlovic na jednom ze svých zasedání bavili o místech jako je okolí základní školy a gymnázia, byty pro penzisty, sběrný dvůr, hřbitov nebo hřiště u kostela. Téma podle starosty padlo také na nedávném setkání s obyvateli u kulatého stolu.

Kamery dlouhodobě fungují například v Mikulově nebo Břeclavi. Podle tamního zástupce velitele Zdeňka Nováka je jejich preventivní účinek okamžitý. „A většinou také trvalý, přesto jsou ale lidé, kteří si z kamer nic nedělají. V takových případech pak záznam slouží jako důkaz,“ sdělil Novák.

Text: Lukáš Ivánek, Břeclavský deník / 14.6.2017