Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V USA radí: na dovolenou jeďte na jih Moravy!

Bulharsko, Berlín, tyrkysové pobřeží v Turecku, Transylvánie v Rumunsku a jižní Morava. To je klub pěti vyvolených míst světa, kam mají američané vyrazit na hezkou, ale přitom levnou dovolenou.


Tento žebříček zveřejnily americké celostátní noviny USA Today. Autoři článku informují v souvislosti s jižní Moravou o krásných vinařských vesničkách a bohaté historii. Přirovnávají ji k francouzské Provence.


Podle statistik Asociace cestovních kanceláří České republiky přijelo na jižní Moravu ročně okolo osmi tisíc Američanů.

Mezi největší klady jihomoravského regionu patří přátelskost místních lidí.

Zatímco organizovaný způsob turistiky vyhledávají především starší Američané, mladí cestují na vlastní pěst, nebo se zúčastní programu Greenways - cestování po vinařských stezkách. "V Americe je pojem Greenvays mnohem známější než u nás, pro lidi je to turistické lákadlo. Zajímá je vinařská tradice, cyklistické stezky a památky podél stezky Greenway Praha-Vídeň", poznamenala Zuzana Taušová z Nadace Partnerství.

Pochvalný článek o jihu Moravy oceňuje i hejtman Stanislav Juránek. "Taková zpráva je dobrá reklama," uvedl Juránek. Vzpomněl si také, že jedni z prvních Američanů, kteří mohli porovnat rozdíl mezi cenami v Brně a v Praze, byli dřívější američtí velvyslanci. Ti totiž kvůli mlze nemohli přistát v Praze, a tak doletěli do Brna.

Zdroj: Břeclavský deník Rovnost (8. srpna 2008)

08-08-2008