Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V Technickém muzeu JE VĚDA skutečně HRA

Na mikulášský čtvrtek 6. prosince 2012 jsme jeli se třídou 4. A a žáky volitelného předmětu VĚDA JE HRA z pátých tříd do Technického muzea v Brně. Před muzeem nás zaujal robot postavený ze součástek z elektronických přístrojů. Nejdřív jsme my ze 4. A šli do technické herny a páťáci k parním strojům.

V technické herně jsme si mohli vyzkoušet různé zajímavé pokusy. Pak nám jeden zaměstnanec vysvětlil, co je parní stroj a jak funguje. Pustil nám i jeden z exponátů. V ostatních patrech bylo také plno zajímavých vynálezů a starých věcí např. modely letadel, mnoho opravdových starých aut, také věci, které používali naši předkové.

Velmi se nám líbila ulička, která vypadala jako opravdová ze starých časů a kde byly postaveny obchůdky, hospoda, kadeřnictví, zubař, kovář a švec. Nejvíc nás zaujaly hudební nástroje, které samy hrály.

Na konci exkurze nás bolely nohy, a tak jsme se těšili na dobrou svačinu. Bylo to tam hezké, ale bylo málo času si všechno více prohlédnout.

Klára Pejchlová & Michal Dobrucký, 4.A ZŠ Velké Pavlovice

 

 

Fotogalerii z exkurze žáků čtvrté a páté třídy ZŠ V. Pavlovice
v Technickém muzeu Brno otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Mgr. Lucie Nováková

 

 

12-12-2012-BK