Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V sobotu proběhlo hasičské cvičení

V sobotu před polednem proběhlo cvičení na vyhledávání osob v zakouřeném prostředí v dýchací technice, správný postup řešení mimořádné události - požáru, seznámení se s objektem. Po cvičení byla zkontrolována také výstroj zasahujících i nezasahujících hasičů.

Cvičení proběhlo v bývalé jídelně na ul. Nádražní 3 vedle Ekocentra Trkmanka. V budově byla v prvním podlaží položena figurína, zapáleny tuhé podpalovače a také byly škrtnuty tři dýmovnice. Jedna u vchodu a dvě v prvním podlaží. V budově byly rovněž ponechány dvě PB láhve.

Poplach byl hasičům vyhlášen těsně před 11 hodinou přes operační středisko tedy přes tel. č. 150. Doba výjezdu 4 minuty, vyjíždělo se Tatrou 148 (tři hasiči) i MANem (pět hasičů). Na místě byla vozidla za cca 1 minutu. Další dva hasiči dojeli na místo zásahu svými vozidly.

Po příjezdu bylo zkontrolováno odpojení el. energie a plynu. Vzhledem k tomu, že bylo v budově nedýchatelno (a neviditelno :-)) byli vystrojeni dva hasiči do DT. S vysokotlakem byl proveden průzkum uvnitř domu. Další hasiči vynesly láhev PB, která byla ihned za vchodovými dveřmi. Láhev byla vynesena - omakem zjištno, že není potřeba chlazení. Byl natažen i záložní proud "C", dým totiž vycházel i z půdy.

V prvním podlaží byl oheň uhašen, byla nalezena osoba - figurína a další PB láhev. Figurína jakožto člověk byl z budovy vynesen (také PB láhev), budova byla odvětrána přirozeně (okny) i za pomocí přetlakového ventilátoru. Cvičení proběhlo úspěšně - jídelna neshořela :-))

Protože bylo v plánu, aby hasiči co možná nejdéle nevěděli, že jde o cvičení,  přijel velitel k místu požáru asi půl minuty po zasahujících hasičích - jakože nestíhal. Někteří se dotazovali, zda v tom nemá velitel prsty, ale jakmile otevřeli dveře, tak se na ně vyvalil dým a na chvíli bylo prozrazení zažehnáno. Po odvětrání si však už někteří všimli dýmovnice na chodbě a tak byli požádáni o loajálnost, aby nechali zbytek hasičů pátrajících a hasícíh nahoře "v tom". Jasné už to bylo po nalezení figuríny.

Petr Hasil

 

ilustrační foto

18-03-2013 PV