Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V šestnáctém ročníku soutěžilo šestnáct družstev

Sbor dobrovolných hasičů Velké Pavlovice uspořádal v noci ze soboty na neděli noční soutěž v požárním útoku. 16. ročníku se zúčastnilo 16 družstev. Dvanáct mužských a čtyři ženské.

Soutěžní klání začalo pro místní hasiče velmi dobře. S časem 21.76 se drželi přes půl hodiny na prvním místě. Bylo to však proto, že po prvním pokuse přestala fungovat časomíra a onu půlhodinu se čekalo na opravu. Po výměně startovací pistole ukázalo sílu družstvo z Voderad (SK) a s časem 19.61s se dlouho drželo na předních příčkách. Lepší čas se podařilo dosáhnout v prvním kole už jen Tvrdonicím - 18.73s. Třetí příčku obsadilo po prvních pokusech družstvo z Bořetic.

Stejné pořadí bylo i po druhých pokusech, až po ten poslední SDH Jezeřany-Maršovice. Pánové ze Znojemska srazili terče nejrychleji ze všech - 18.23s.

Z ženský družstev si nejlépe vedlo družstvo z Hovoran. Čas druhého pokusu 26.36s letos postačoval na získání putovního poháru starosty města. Za děvčaty z Hovoran skončili v těsném závěsu s časem 26.38s holky z Tvrdonic. Třetí družstvo SDH Poštorná srazilo terče 28.58s.

Sbor dobrovolných hasičů Velké Pavlovice děkuje všem, kteří přišli do areálu TJ Slavoj Velké Pavlovice podpořit soutěžní týmy.

Petr Hasil


 

Fotogalerii z noční soutěže v požárním útoku otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Leona Žárská


11-07-2016 PV