Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V řezu révy excelovali studenti z Valtic

Studenti Střední vinařské školy ve Valticích excelovali v Mezinárodní soutěži v řezu révy vinné pro žáky středních škol. Uspěli v konkurenci sedmi středních škol. Mezi vinicemi se 12. února 2020 sešlo ke klání 98 žáků.

Zastoupeny byly Vinařská škola z rakouského Klosterneuburgu, Zemědělská škola taktéž z rakouského Mistelbachu, Stredná ovocnarsko-vinarská škola ze slovenské Modry, Střední oborná škola ze Znojma, Střední zahradnická škola z Rajhradu, Zahradnická škola z Mělníka a Střední vinařská škola Valtice.

1. místo si vystříhal Matěj Marek 3.AA, který získal 178 bodů z 200 možných, 2. místo Adam Knápek 3.AA se 176 body, 3. místo STANISLAV BÁLKA 3.AA z Velkých Pavlovic, student Střední vinařské školy ve Valticích, se 171 body a 4. místo PATRIK HAVLÍK 4.A z Velkých Pavlovic, maturant Střední vinařské školy ve Valticích, se 170 body.

1. místo v kategorii dívek získala Kateřina Dubnová ze Střední odborné školy Znojmo se 156 body, následovaly ji opět dívky z Valtic Michaela Kršková 3.AA se 151 body, Lenka Mašejová 3.AA se 147 body a Anna Otáhalová 3.AA se 146 body.

Stříhalo se na révě odrůdy Sauvignon a Cabernet Sauvignon. Bylo stanoveno sedm tříčlenných komisí tvořených z odborných pedagogů všech zúčastněných škol a odborníků z praxe – Václav Macháček, Martin Štěpánek, Ing. Miroslav Štěpánek, Ing. Daniela Maleňáková, Ing. Anna Brzobohatá, Ing. Simona Štěpánková, Ing. Zdeněk Krupica, Ing. Zbyněk Oslzlý, Petr Holec, Ing. Barbora Uvírová.

Parametry pro hodnocení byly čistota kmínku, architektura keře, počet oček na plodném dřevě, technika řezu a čistota a postavení tažně. Výherci obdrželi praktické ceny od společností BS Vinařské potřeby a Bahco.

V rámci projektu Interreg s názvem Spolupráce vinařských škol proběhl na Střední vinařské škole ve Valticích dne 11. února také odborný seminář na téma „Sucho v krajině a jeho vliv na pěstování révy vinné“, jež byl veden třemi odborníky – Dr. Ing. Milanem Hluchým, DI Martinem Mehoferem, BEd. a Jaromírem Vykoukalem.

Nejlepší v řezu révy vinné - první zprava Patrik Havlík (4. místo),
první zleva Stanislav Bálka (3. místo), oba z Velkých Pavlovic

Zdroj: Petra Manišová - Čtenář reportér, Břeclavský deník / 2.3.202