Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V Podivíně hořela střecha v areálu pily. Požár zaměstnal dvanáct jednotek hasičů

K požáru krátce po 11. hodině vyslalo operační středisko 12 jednotek. Oheň způsobil zřejmě milionové škody. Nikoho však nezranil. Příčina se vyšetřuje.

Při příjezdu hasičů šlehaly plameny ze střechy jednoho z objektů v areálu pily. Hasiči nasadili 7 vodních proudů a hasili i z automobilového žebříku. Během půl hodiny se jednotkám podařilo zastavit postup plamenů. Oheň zničil půdní prostory a střechu na ploše cca 20x30 metrů.

Hasiči pokračovali v likvidaci požáru. Kontrolovali termokamerou další výskyt ohnisek a k hašení využili také zařízení Cobra, které na místě nasadili instruktoři Školního a výcvikového zařízení HZS ČR z Brna. Toto zařízení umožňuje řezat různé materiály a hasit uvnitř konstrukcí a uzavřených prostor.

Na místě zasahovalo dvanáct jednotek hasičů: KŘ HZS Jmk, HZSp SŽDC Brno, PS Břeclav, PS Hustopeče, PS Mikulov, SDH Stará Břeclav, SDH Lednice, SDH Podivín, SDH Rakvice, SDH Velké Bílovice, SDH Velké Pavlovice, SDH Prušánky

Požár se podařilo zlikvidovat po 14. hodině. Dobrovolní hasiči zajistili dozor nad požářištěm.

V Podivíně hořela střecha v areálu pily. Požár zaměstnal dvanáct jednotek hasičů

Text: Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK / Foto: Archiv HZS JmK / 4.7.2017