Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V Pavlovicích se koštovalo na šest stovek vinných vzorků

Poslední den měsíce března roku 2012 patřil ve Velkých Pavlovicích vinnému koštu – Místní výstavě vín s přehlídkou oceněných vín. Výstavu uspořádala základní organizace Českého zahrádkářského svazu Velké Pavlovice a spolek vinařů Víno z Velkých Pavlovic.

Ke koštu bylo přihlášeno rekordních 574 vzorků, 381 z nich pocházelo od drobných vinařů, 193 od větších vinařských firem. Hodnocení vzorků 100 bodovou stupnicí proběhlo dne 25. března 2012, zúčastnilo se jej 50 degustátorů rozdělených do 11 komisí. Vítězného šampiona zvolila subkomise ve složení – předseda Jaromír Veverka, Lubomír Zborovský, Vlastislav Pláteník, Karel Otáhal, Oldřich Drápal a Jaroslav Suský.

Hlavním bodem odpoledního programu výstavy bylo slavnostní předání diplomů a ocenění vítězným vinařům. Šampionem výstavy se stala FRANKOVKA Stanislava Stávka z Čejkovic, který přebral hlavní cenu z rukou Ing. Jana Hajdy, předsedy Výboru pro hospodaření, zemědělství a dopravu Senátu PČR. Vítězem bílých vín se stal RYZLINK VLAŠSKÝ Borise Kuby ze Zaječí, jemuž osobně poblahopřál a cenu předal Ing. Pavel Procházka, starosta města Velké Pavlovice. Předseda základní organizace ČZS Velké Pavlovice Ing. Pavel Lacina předal diplom vítězi kategorie růžových vín Milanu Turkovi z Velkých Pavlovic za ROSÉ cuvée a jednatel ČZS Velké Pavlovice Jan Havránek pak vítězi v kategorii červených vín Vlastislavu Pláteníkovi za MODRÝ PORTUGAL.

Celý den vládla v zaplněném sále velkopavlovické sokolovny výborná nálada. Milovníci vína měli možnost ochutnat nekonečnou řádku špičkových vín, porovnávat, diskutovat a také si zazpívat a to buď s velkopavlovickým mužáckým Presúzním sborem a nebo s cimbálovou muzikou Píšťalenky z Mikulova.

 

Všem oceněným vinařům velmi blahopřejeme a těšíme se za rok na shledanou!

 

Katalog Místní výstavy vín s přehlídkou oceněných vín 2012 ke stažení po kliknutí ZDE.

 

Karolína Bártová

 

Fotogalerii z Místní výstavy vín s přehlídkou oceněných vín 2012
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2012 Radek Bárta & Ing. Přemysl Pálka

 

31-03-2012-BK