Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V. Pavlovice získaly bez problémů proti béčku MSK tři body

Břeclavský deník, 26.5.2014 * Velké Pavlovice – Skvostnou bilancí osmi výher, jedné remízy a jedné porážky mají na jaře fotbalisté Velkých Pavlovic. V tomto roce jsou svěřenci Stanislava Hříby nejúspěšnějším celkem I.A třídy a po snadné výhře 3:0 nad rezervou MSK se šplhají mezi nejlepší trojici týmů. Velkou střeleckou převahu korunoval Slavoj brankou Císaře v první půli a dvěma trefám Záblackého po obrátce. Mladíci MSK Velkým Pavlovicím ve velkobílovickém azylu jen sekundovali.

Tentokrát sice domácí celek nepředvedl fotbal „světové úrovně", na Břeclavany to ovšem stačilo. „Soupeř k nám přijel hlavně bránit, čekali na nás v bloku, a proto jsme neměli ten pohyb, co obvykle. Dlouho jsme nemohli jejich hru roztáhnout po bocích. Ovšem hráli jsme to, co jsme potřebovali, máme proti velmi mladému týmu plnému dorostenců tři body. To je hlavní," poznamenal spokojený kouč Hříba, který se musel obejít bez Kerela, Stehlíka a před půlí přišel i o Císaře.

Béčko Břeclavi přijelo do Velkých Bílovic s polovinou dorostenecké devatenáctky, tedy ročníků 1995 a 1996. S posilami z áčka počítat nemohlo, to zároveň válčilo o třetiligové body ve Zlíně. Navíc se po dvaceti minutách zranil stoper Balga a musel střídat. MSK toho směrem dopředu předvedl minimum, a tak byl brankář Slavoje Chromek dlouho prakticky bez práce.

Přijeli jsme s většinou kluků, co hráli den předtím za dorost. Dokud mohli, plnili mé taktické pokyny, drželi semknutou obrannou linii. Chtěli jsme to Velkým Pavlovicím alespoň ztížit a nedostat debakl. Pak se ale zranil klíčový stoper Balga a brzy potom jsme dostali první branku a už jsme to neudrželi," pokrčil rameny trenér rezervy Břeclavi Marcel Houška.

Téměř dvě stovky diváků viděly ve slunečném dopoledni snahu Slavoje o prolomení defenzivy Břeclavi. Ta dlouho vycházela nazmar, hlavně kvůli nepřesným přihrávkám. Ujala se tak jen jedna ze sedmi přímých střel Velkých Pavlovic mezi tři tyče. Po půl hodině se na levé straně zbavil Šabata svého strážce a naservíroval balon přesně na nohu Císaře. Ten nikým nekrytý musel prázdnou bránu trefit.

Změna stran obraz hry nezměnila. Domácí byli stále aktivnější a vysílali na brankáře Polácha jednu střelu za druhou. Až po hodině hry břeclavský brankář znovu kapituloval. To se protlačil zprava do šestnáctky Záblacký a obstřelil i strážce brány MSK. Velké Pavlovice se potom uklidnily a přizpůsobily se hře hostí. „V přestávce jsme si řekli, že musíme být aktivnější a dát brzy druhý gól. To se povedlo, bohužel pak přišla opět hluchá dvacetiminutovka. Až ten závěr přinesl trošku vzrušení," pokrčil rameny Hříba.

Jak naznačil, diváci ocenily až poslední minuty utkání. Ty se změnily v exhibici Slavoje. V hlavní roli střelce a spalovače šancí v jedné osobě byl domácí Záblacký. Ten nejprve nastřelil gólmana, o chvíli později břevno. Vaškovu dorážku obrana MSK zblokovala. Jenže domácí tlak pokračoval, zazvonila tyč a až v 93. minutě se Záblacký podruhé v zápase prosadil.

Tím závěrem jsme si trošku zkazili dojem z utkání, domácí měli řadu šancí. Měli jsme štěstí, že balony končili na tyčích nebo je zneškodnil brankář. Domácí využili toho, že kluci toho měli plné kecky a už jen šlapali vodu. Neměl jsem moc možností střídání, a tak jsem nakonec poslal do pole i náhradního brankáře Kunického. Holt, musíme vyhrát jinde," dodal Houška.

Slavoj Velké Pavlovice – MSK Břeclav „B" 3:0 (1:0)
Branky: 29. Císař, 62. a 90. Záblacký