Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V. Pavlovice obnovují po 172 letech rybník * videoreportáž

Ano. Je tomu skutečně již 172 let od vypuštění starodávného rybníka. V místech původního rybníka vzniká nové biocentrum Zahájka. Jedná se o úpravu 8,5 ha trvale podmáčené plochy, která není vhodná pro zemědělské využití. Vznikne zde nová vodní plocha o výměře více než 3,5 ha s hloubkou vody do 2,0 m.

Vysázena zde bude nová zeleň a soustava tůněk pro rozvoj rozmanité flory a fauny. Město tak postupně provádí kroky, které mají zlepšit životní prostředí a oživit krajinu v okolí Velkých Pavlovic. Celkové náklady jsou odhadovány na 13,0 mil. Kč.

Stavba rybníka je součástí projektu – Velké Pavlovice: biocentrum Zahájka, v rámci Operačního programu životní prostředí jež je součástí  Evropského fondu pro regionální rozvoj s mottem: PRO VODU, VZDUCH A PŘÍRODU.

Celá akce je podpořena  v rámci programu Státního fondu životního prostředí České republiky. Biocentrum Zahájka bude  dokončeno do 31. června 2012.

Miroslav Grégr

 

VELKÉ PAVLOVICE BUDUJÍ BIOCENTRUM ZAHÁJKA

VIDEOSTUDIO MIROSLAV GRÉGR

 

 

28-09-2011-BK