Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V pátek za folklórem, v sobotu napříč hudebními žánry...

Od zahájení Velkopavlovického vinobraní nás dělí doslova už jen několik málo desítek hodin. Vypukne v pátek 12. září úderem sedmé hodiny večerní, kdy se otevřou jeho brány. Letošní slavnosti lákají především na pestrou mozaiku hudebních stylů, folklórem počínaje, alternativou a neotřelým pojetím konče.


Pátek 12. září 2014

Pátek bude patřit ryze místnímu folklóru, jižní Moravě, jak ji všichni známe.

V úvodu vystoupí se svým jedinečným tancem SLOVÁCKÝM VERBUŇKEM, který je od roku 2005 zapsán organizací UNESCO na seznamu Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva, přední verbíři regionu Slovácko (od 19.30 hod.).

Hned poté se můžete těšit na přehlídku mužáckých pěveckých sborů. Se skleničkou vína si můžete zanotovat s domácím PRESÚZNÍM SBOREM, ale také s mužáky z nedalekých Mutěnic a Moravské Nové Vsi (od 20.45 hod.).

Noční program pátečního večera bude patřit oblíbené besedě u cimbálu, tentokrát s věhlasnou cimbálovou muzikou OLiNa z Hodonína (od 22.00 hod.).

Sobota 13. září 2014

V sobotu si budou moci fajnšmekři na poli hudby vybírat.

Start přehlídky bude zahajovat opět folklór, který tak plynule naváže na předchozí den dětským tanečním vystoupením souboru předškolních dětí SADOVÁČEK, který působí při Mateřské škole Velké Pavlovice (od 14.00 hod.).

Štafetu z rukou dětí převezmou mladí folklórní nadšenci, kteří jako každý správný Moravák milují zdejší folklór, tanec, zpěv a víno, vystupující pod názvem SVÉRÁZ z Podluží (od 14.30 hod.).

Na lidové vlně se ponese i tradiční slavnostní krojovaný průvod městem, jež si bude vykračovat za doprovodu dechové hudby ZLAŤULKA (od 15.00 hod.) a samozřejmě také následná lidová scénka vinařského obřadu ZARÁŽENÍ HORY v podání místních ochotníků a za doprovodu cimbálové muziky LAŠÁR (od 16.00 hod.).

V pět hodin odpoledne tradici vystřídá swing v pásmu KARLA HEGNERA MEZI FOLKÓREM A SWINGEM v koncertním pořadu MELODY GENTLEMEN a Cimbálové muziky Aleše Smutného.

Následovat bude dlouho očekávané vystoupení zdejšího hudebního seskupení MUSICA ANIMAE se skladbami z muzikálů, ale i s lidovkami či ochutnávkou jazzu (od 18.30 hod.).

Na pódiu budou vystřídáni středověkou hudbou EUPHORICA, word music v netradičním spojením dobových nástrojů (od 19.30 hod.).

Dávné časy drsného středověku se v mžiku promění odlehčenou a svěží dobu dneška. Pódium bude patřit mladé energické kapele JUNIOR BAND z Pohořelic, která se našla v jazzu, swingu, blues nebo třeba v rock’n’rolu (od 20.30 hod.).

Tečka za sobotní nocí bude magická, velkolepá, bombastická a doufejme, že nezapomenutelná a jak už název sám napovídá - hvězdná. Plac za sokolovnou rozzáří rozžaté louče třebíčských žonglérů klubu MAGNIS ve své skvělé OHŇOVÉ SHOW SUPERNOVA (od 23.00 hod.).

Vybírejte, je určitě z čeho a zároveň, přijměte naše srdečné pozvání
na Velkopavlovické vinobraní. Jste vítáni...

 

Karolína Bártová


 

Pozvánku s podrobným programem VELKOPAVLOVICKÉHO VINOBRANÍ 2014
* otevřete po kliknutí ZDE

Pozvánku na Zemědělskou výstavu DARY JIŽNÍ MORAVY,  II. ročník
* otevřete po kliknutí ZDE

 

MUSICA ANIMAE - Velkopavlovické vinobraní 2013

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

11-09-2014-BK