Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V pátek jsme si pohráli, "Člověče nezlob se" vyhrálo

Do městské knihovny si přišli v pátek 22. srpna pohrát hlavně malí, ale bez pomoci velkých by to všichni nezvládli.

Z množství připravených deskových her zajímala všechny děti nakonec nejvíce hra „Člověče, nezlob se!“. Tedy ta pravá nefalšovaná klasika. Ať už se hrála na obvyklé desce nebo v modifikaci s Krtečkem nebo s Křemílkem a Vochomůrkou. Pomoc maminek potřebovali kluci hlavně se „Slovní pyramidou“. Také bylo někdy těžké se v partě dohodnout, když někdo chtěl hrát „Putování s dinosaury“ a jiní zase třeba „Cestování po Evropě“. Také bylo chvílemi těžké unést konec hry, kdy jeden z malých hráčů prohrál. Právě v tom momentě bylo zapotřebí, aby pomohly přítomné maminky a smutnou malou hráčku trošku rozptýlily.

Situace se ovšem změnila, když se k partě připojil tatínek Pavel Lacina, protože ten pojal situaci typicky mužským způsobem. Malí hráči dostali velké kostky a hra se přenesla na koberec knihovny. Ti nejmenší si vydrželi sice hrát jenom chviličku, ale bylo plno radosti a smíchu.

Tak ti můžeme akci zopakovat třeba ve dnech podzimních prázdnin.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z odpoledne pro děti s deskovými hrami v městské knihovně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Mgr. Dana Růžičková

 

 

 

26-08-2014-BK