Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V nedalekých BOLERADICÍCH otevřou novou ROZHLEDNU

Obec Boleradice je jedna z dalších, která stejně jako Velké Pavlovice podlehla současnému rozhlednovému boomu. A proč také ne, vždyť pohled do krajiny z ptačí perspektivy a navíc s relativně pevnou půdou pod nohama je tolik úžasný! Právě pro toho, kdo netrpí závratěmi ani strachem z výšek je určena následující pozvánka.

Již v tuto neděli dne 12. července 2009 ve 13.30 hod. bude na kopci Nedánov u Boleradic otevřena nová rozhledna. U příležitosti zahájení provozu budou vydány také pohlednice s razítkem věnované rozhledně, v prodeji budou i upomínkové předměty a turistické známky.

Pro zájemce je zajištěna i kyvadlová doprava autobusem (odjezdy ve 13:15 a ve 13:45 hod. od autobusové zastávky v Boleradicích). K poslechu bude vyhrávat dechová hudba Hornobojani, pro všechny návštěvníky je připraveno bohaté občerstvení.

 

Neváhejte a přijďte přivítat novou rozhlednu v Boleradicích!

 

 

www.boleradice.cz

 

Tisková zpráva ...

Z Boleradic do Vídně aneb nová netradiční rozhledna na kopci Nedánov

Ing. Olšina, architekt z Proseče a projektant této rozhledny ve tvaru přesýpacích hodin uvedl, že se jedná o nejsložitější projekt rozhledny, který realizoval. Tato slova se potvrdila i při samotné realizaci stavby, která je postavena na mohutných základech nad kterými se tyčí složitá železo-dřevěná konstrukce s ocelovým točitým schodištěm v jejím středu.

Dodavatelská stavební společnost Mikulica s.r.o. z Velkých Pavlovic je generálním dodavatelem této stavby a stavbu rozhledny na kopci Nedánov realizuje od 13.3.2009, kdy byly podepsána smlouvy o dílo s termínem ukončení a předání hotové stavby v termínu 30.6.2009, kdy bude nová rozhledna v kompletní podobě předána starostovi obce Boleradice, Janu Korábovi. Na kopci Nedánov nebude turistům k dispozici jen rozhledna, ale i kompletní zázemí pro turisty vybavení jako jsou odpočívadla, lavičky, stolky, přístřešek pro turisty, úschovna kol včetně informačního systému.
 
Pokud chcete strávit příjemný den v prostředí moravských vinic s možností unikátního výhledu na okolní krajinu, přijeďte v neděli 12.7.2009 ve 14.00 hod. do obce Boleradice, resp. k nové rozhledně na kopci Nedánov, kde proběhne slavnostní otevření rozhledny za účasti představitelů obce Boleradice a partnerů. Pozváni jsou i významní hosté z řad zástupců Jihomoravského kraje. Součástí slavnostního otevření rozhledny bude i hudební a doprovodný program včetně občerstvení, což je dobrý důvod k tomu, proč  strávit příjemné nedělní odpoledne právě na kopci Nedánov u Boleradic.

 

Za stavební firmu MIKULICA s.r.o.
Ludvík Kohut
manažer pro obchod a marketing
tel: 519 364 442, 777 913 175

06-07-2009