Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V Morávce se otevřela tajemná HVĚZDNÁ BRÁNA

Morávka 2011 je za námi. Jaká byla? Napůl deštivá, napůl slunečná, ale  krásná. Hráli jsme celotáborovou hru Hvězdná brána, při které jsme si užili spoustu legrace i zápolení. Vůbec nebylo důležité, že jedněm bylo osm a druhým patnáct let. O získání nových planet jsme usilovali všichni.

Velkou roli hrálo počasí, proto se muselo trochu improvizovat, ale všechno jsme zvládli. Tábor je v krásném prostředí v mírném svahu u horského potoka Velký Lipový, kde nám i při dešti nehrozí žádné povodně a okolní louky a remízky vytváří nádherná zákoutí pro naše hry. Tak jsme mohli plnit etapové hry i v mírném dešti s pláštěnkami a holínkami na nohou.

K největším zážitkům patřila návštěva Zoologické zahrady v Ostravě, kde jsme si přišli jak se říká „na své“. Od deseti až do tří hodin odpoledne jsme viděli téměř všechno. Byl krásný slunečný den a tak zvířata byla venku ve svých výbězích. Raritou pro nás byli sloni i se sloní slečnou Rashmi. Pobavili jsme se v pavilonu opic i u hrochů. Ve výukovém centru jsme viděli řadu exponátů, které běžní návštěvníci ZOO nevidí. Provázela nás velmi milá paní, která nám u hadů dovolila sáhnout si na ně a dát si je kolem krku. Bylo to super.

Nejhorší však byl vytrvalý déšť od sobotního večera až do pondělí. Moc se dělat nedalo. Hráli jsme proto různé stolní hry v jídelně, zpívali ve srubu nebo si jen tak povídali ve stanu a večer jsme si promítli film.

Poslední čtyři dny tábora byly opět slunečné. To nám umožnilo dohnat vše, co jsme nemohli uskutečnit za deště. Měli jsme dvě diskotéky, karneval i táborák s opékáním špekáčků.

V programu tábora nechyběla ani olympiáda. Zahájili jsme ji slavnostním nástupem a zapálením olympijského ohně. Hlavním heslem i u nás bylo „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“. Odměna čekala na každého.

V rámci celotáborové hry jsme si ověřili i svou schopnost nakládat s penězi. Za umístnění v jednotlivých etapových hrách jsme získávali peníze – torry, které jsme mohli znásobit v kasínu. To se však povedlo málo komu. Nejzrádnější byla hra v kostky. Tam se o peníze přišlo velmi rychle. Pak chyběly při nakupování a osídlování nových planet.

K naší velké spokojenosti přispěla i výborná strava a pozornost našich vedoucích a instruktorů. Všem moc děkujeme. Už se těšíme na Morávku 2012.

Za táborníky letního dětského tábora Morávka 2011 Ing. Marie Šmídová

 

Fotogalerii z letního dětského tábora MORÁVKA 2011
otevřete kliknutím na společnou fotografii...

 

Foto © 2011 Ing. Marie Šmídová

 

09-08-2011-BK