Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V Miloticích čekala na děti kněžna a princezna Amálka

„Včera si děti užily snad nejkrásnější výlet, jaký kdy naše školka zorganizovala“ svěřily se dnes po ránu s neskrývaným nadšením paní učitelky z Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích. A skutečně, měly pravdu. Obrovské překvapení čekalo na všechny děti, které navštívily v úterý dne 26. května 2009 perlu jihomoravského baroka – zámek Milotice. Namísto slečny průvodkyně přivítala děti v komnatách zámku paní kněžna s malou princezničkou Amálkou. Obě byly nastrojeny do dobových kostýmů a prohlídku samozřejmě pojaly také dobově a na témata, která zajímají právě naše nejmenší.

Tentokrát se děti obešly bez pro ně nic neříkajících rodokmenů, válek, sňatků z rozumu, tajných záletnických lásek a řady letopočtů. Namísto toho se dověděly praktické informace o tom, jak se na zámku žilo za dob pohádkových princezen a to z úst nejpovolanějších.

„I ty nejrozpustilejší děti poslouchaly tiše jako pěny, byly naprosto v úžasu a nadšení. Jsme rády, že se nám podařilo natrefit na tak zajímavé prohlídky“, nešetřily chválou paní učitelky.

Kromě návštěvy zámku se děti ještě podívaly do nedalekých Bukovan na Bukovanský mlýn, kde je umístěno muzeum řemesel, rozhledna, příjemné bezpečné hřiště pro děti a také několik domácích zvířátek.

 

Děti i paní učitelky byly výletem doslovně nadšené.
                  Přesně tak, jak to má při společných akcích být ...

Foto © 2009  Zdeněk Šmýd, Břeclavský deník

 


Prohlídky na milotickém zámku neunikly ani hledáčku fotoaparátu redaktora Břeclavského deníku.

Ten napsal o zmíněné akci následující řádky ...
(Zroj: Břeclavský deník, středa 27. května 2009, autor příspěvku a fotografií - Zdeněk Smýd)

Děti se na zámku setkaly s kněžnou

„Jé, to jsem nevěděl, že kněžna tady pořád bydlí,“ divily se v úterý děti na milotickém zámku. Den byl v Miloticích věnovaný školním prohlídkám.
 
K této příležitosti zámek poprvé veřejně využil nově ušité barokní a rokokové šaty. Nejmenší návštěvníky tak čekalo v hlavním sále překvapení v podobě odpočívající kněžny s dcerkou a služebnou. Přijely školy a školky nejen z okresu Hodonín, ale také například z Velkých Pavlovic na Břeclavsku.

„Právě pro školy a pro noční prohlídky budeme šaty využívat,“ uvedla zástupkyně kastelána Miroslava Bočková. V plánu má zámek ušít ještě šaty pro muže, ale také pro černou kněžnu, která bývala v minulých letech při prohlídkách pouze omotaná černým rouchem.

27-05-2009