Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V mateřince je pořád veselo!

V naší mateřské škole upřednostňujeme učení prožitkem a tak pokud to jen jde, využíváme vše dostupné v našem okolí. Nejvíce si totiž děti zapamatují právě to, co prožily. K realizaci projektu Čím budu, až budu velký, jsme využili řady exkurzí u místních podnikatelů, organizací a provozoven v našem městě.

Jaro jsme s dětmi chtěli přivítat písničkami, říkadly, pozorováním prvních rozkvetlých kytiček, jarním tvořením a spálením Moreny v místní říčce Trkmance, ale stále nepřicházelo. Ani chladné počasí však nezabránilo našim nejmenším vydat se s rodiči po stopách velikonočního zajíčka. I když se akce uskutečnila z důvodu nepříznivého počasí v prostorách MŠ, náladu nám to nezkazilo. V úterý před velikonočními svátky se po odpoledním odpočinku děti vydaly plnit úkoly. Na startu v hale obdržely papírovou slepičku, na kterou dostaly ve třídách barevná vajíčka za splnění úkolu, snahu a šikovnost. Na stanovištích házely umělá vajíčka do zajíčkovy zahrádky, barvičkami zdobily obří kraslici, vozily zajíčka na skluzavce, skládaly velikonoční puzzle a hledaly kraslice ukryté v prostoru třídy. Cílem byla opět hala MŠ, odkud si odnášely domů velkého čokoládového zajíčka a háčkovanou kraslici.

A jaro? Zdá se, že konečně přišlo!

Jiřina Zigová, ředitelka Mateřské školy Velké Pavlovice


 

Fotogalerii z dění v mateřské škole otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv MŠ Velké Pavlovice

 

14-04-2015 PV