Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

V knihovně se zabydlela zvířátka

Kdo si v úterý odpoledne (5. března 2019) vyrazil půjčit nějakou knihu, nestačil se asi divit. Volný prostor mezi regály v knihovně totiž zaplnil více než tucet zvířátek. Ne však opravdových, ale dětí s čelenkami s oušky zajíčků, kočiček, pejsků a myšiček. Ale nepředbíhejme, začalo to všechno jak jinam než… čtením!

Děti společně s maminkami a babičkami dorazily do knihovny na první setkání nového klubu RaČte s dětmi. Jeho premiérové téma bylo na úžasnou knihu Jiřího Kahouna Knížkový pejsek. Kniha je sice  laděná do zimy a sněhu, takže počasí nám úplně nehrálo do noty, ale jinak jsme se drželi obsahu knížky zuby nehty, tedy pardon - v našem případě zuby drápky.

Na začátek se dětem i jejich doprovodu představila nová knihovnice a pozvala je společně se svým plyšovým pejskem do příběhu. A to o pejskovi, který bydlí se svou babičkou v knize, ve které se postupně zabydlí další zvířátka. Během předčítání nedutaly ani ty nejmenší dvouleté děti, ani zkušení předškoláci. Zato když bylo potřeba, vydatně pomáhaly dotvářet  kulisu příběhu kočičím mňoukáním. A nakonec se zvířátka-děti zabydlely ne v knize, ale rovnou v celé naší knihovně. 

Po soustředěném malování a vybarvování obrázků zvířátek a tvoření vlastní „knížky se zvířátky“ se děti pustily do vyrábění čelenek s oušky zajíce, kočky, myšky nebo pejska. Za vydatného štěkotu a mňoukání popoháněly poslední tvořící opozdilce a pak si společně zazpívaly v kruhu píseň Zajíček v své jamce a prostřídaly se postupně v roli zajíčka, co klečí a číhá, až na konci písně vyskočí na jiné zvířátko. Užily si u toho spoustu legrace a doufám, že se nebavily jen děti, ale i jejich doprovod.

Snad se sejdeme v tak hojném počtu i příště, což by mělo být v měsíci dubnu.

Městská knihovna * RaČte s dětmi I.

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Mgr. Dana Růžičková & Lucie Gawlová / 6.3.2019